تیر 07, 1399 13:02 Asia/Tehran [Updated: مهر 23, 1399 16:03 Asia/Tehran]
  • حریرچی اعلام کرد: امروز آغاز پویش همگانی من_ماسک_می‌زنم

تهران- ایران‌پرس: معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: پویش استفاده همگانی از ماسک، از امروز (شنبه) با شعار "#من_ماسک_می‌زنم" در کشور آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، ایرج حریرچی روز شنبه در نشست خبری در محل وزارت بهداشت تصریح کرد: استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌فیزیکی و استفاده از پوشش محافظ چشمی مهمترین مواردی است که باعث کاهش شیوع کرونا می‌شود.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: جوانان عامل مهم انتقال بیماری کرونا به دیگران هستند و هر فرد مبتلا به کرونا بدون فاصله‌گذاری اجتماعی 406 نفر را مبتلا می‌کند.

حریرچی گفت: استفاده از ماسک 85 درصد، رعایت فاصله‌فیزیکی یک متری 82 درصد و استفاده از پوشش محافظ چشمی نیز 78 درصد انتقال ویروس کرونا را کاهش می‌دهد

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: کسانی که قبلاً به کرونا مبتلا شده‌اند و حتی مبتلایانی که آنتی بادی آنها بر اساس آزمایش قبلی مثبت شده است، باید کماکان اصول فاصله‌گذاری اجتماعی و بهداشت فردی را رعایت کنند.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: هنوز هیچ مستند علمی وجود ندارد که افراد مبتلا ایمنی طولانی و موثری در برابر کرونا داشته باشند.

بیشتر بخوانید: 

حریرچی: هیچ‌کس نمی ‌تواند پایان کرونا را پیش‌بینی کند

حریرچی: آمار فوت شدگان بر اثر ویروس کرونا در کشور 70 درصد کاهش یافته است

کلیدواژه

کامنت