تیر 08, 1399 10:24 Asia/Tehran [Updated: شهریور 07, 1399 23:24 Asia/Tehran]

تهران- ایران‌پرس: دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در امور نیروهای مسلح گفت: جنایت‌های رژیم صدام در برابر ملت ایران با استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سایه سکوت سازمان‌های بین‌المللی و با چراغ‌سبز آمریکا و اروپا انجام شد.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، سردار سرلشکر یحیی رحیم‌صفوی، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در امور نیروهای مسلح روز یکشنبه در همایش ملی پدافند شیمیایی، تصریح کرد: رژیم صدام در طول هشت سال دفاع مقدس، هزار و هشتصد تُن گاز خردل و ششصد تُن گاز سارین را در برابر  ملت و رزمندگان ایران به کار گرفت.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در امور نیروهای مسلح گفت: رژیم صدام در طول جنگ تحمیلی مجموعا 252 مرتبه از سلاح ممنوعه شیمیایی ضد ملت و رزمندگان ایران استفاده کرد که نتیجه آن 107 هزار مجروح و بیش از هشت هزار شهید بود.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در امور نیروهای مسلح تصریح کرد: جنایت هولناک صدام در بمباران شیمیایی سردشت و اقدام گروهک تروریستی منافقین در به شهادت رساندن شهید بهشتی و ۷۲ تن از یارانش، دو رویدادی بود که هفتم تیرماه را به روزی سیاه در تاریخ ملت ایران تبدیل کرد.

سردار سرلشکر رحیم‌صفوی همچنین تقویت و توسعه ظرفیت و ارتقای آمادگی‌های دفاعی برای مقابله با تهدیدهای احتمالی شیمیایی، زیستی و اکوتروریستی را یکی از راهبردهای پدافند شیمیایی در کشور ارزیابی کرد و گفت: ایجاد و توسعه سامانه یکپارچه و هوشمند و رصد و پایش محیطی برای آشکارسازی، هشدار و ارزیابی انواع تهدیدات شیمیایی، میکروبی و محیط زیستی، باید به شکل جدی در دستور کار سازمان پدافند غیرعامل کشور قرار گیرد.

بیشتر بخوانید:

بمباران شیمیایی سردشت؛ روزی که نفس‌ها آتش گرفت

تصاویر: 7 تیر، سالروز فاجعه بمباران شیمیایی سردشت

ظریف: بمباران شیمیایی سردشت لکه سیاهی در تاریخ معاصر است

کلیدواژه

کامنت