تیر 09, 1399 09:25 Asia/Tehran [Updated: شهریور 07, 1399 23:24 Asia/Tehran]
  • پشت پرده طرح نتانیاهو برای اشغال بیشتر کرانه باختری

تهران- ایران‌پرس: نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران، طرح الحاق اراضی بیشتری از کرانه باختری رود اردن به سرزمین‌های اشغالی را توطئه‌ای فراتر از انضمام دانست و گفت، این طرح به دنبال نابودی و از بین بردن مسئله فلسطین است.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، ناصر ابوشریف، نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران روز دوشنبه در گفت‌وگویی، فلسطین را محوری‌ترین مساله جهان اسلام توصیف کرد و افزود: مساله فلسطین، مساله‌ای قومی و نژادی نیست بلکه جنگ با تمدن اسلامی است که مورد هدف جریان‌های غربی قرار گرفته است.

ابوشریف با تاکید بر اینکه تنها هدف غرب در منطقه، تامین امنیت رژیم اسرائیل است، گفت: باید همه مسلمانان و فلسطینیان بدون توجه به توهم صلح کاذب، از همه توان و ظرفیت امت اسلامی برای مقابله با توطئه‌های صهیونیست‌ها استفاده کنند.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران، رژیم صهیونیستی را جزئی از طرح غرب برای سرکوب مسلمانان و ایجاد اختلاف میان آنها عنوان و ابراز امیدواری کرد: همانگونه که ایران تاکنون در مسئله فلسطین با ایفای نقش محوری پیشگام بوده است، دیگر کشورهای اسلامی نیز برای رویارویی با طرح الحاق کرانه باختری با مردم فلسطین همسو شوند.

ابوشریف با بیان اینکه تهران مواضع شرافتمندانه‌ای برای مقابله با طرح الحاق کرانه باختری اتخاذ کرده است، افزود: جمهوری اسلامی ایران و مردم فلسطین معتقدند که باید با این طرح صهیونیستی مقابله کرد و ایران تنها کشور اسلامی است که به احقاق کامل حقوق فلسطینیان و آزادی کامل سرزمین‌های اشغال شده معتقد است.

رژیم صهیونیستی قصد دارد براساس طرح آمریکایی "معامله قرن"، اوایل ژوئیه الحاق مناطق گسترده‌‌ای از کرانه باختری به سرزمین های اشغالی را آغاز کند که شامل دره اردن و همه شهرک‌های صهیونیست‌نشین در کرانه باختری می‌شود.

بیشتر بخوانید: 

حذف مخالفان الحاق کرانه باختری به روش موساد

نشست فوق العاده اتحادیه عرب با محوریت الحاق کرانه باختری

الحاق کرانه باختری به سرزمین های اشغالی؛ نقض قوانین بین المللی

کلیدواژه

کامنت