تیر 09, 1399 15:34 Asia/Tehran [Updated: شهریور 07, 1399 23:24 Asia/Tehran]
  • پرونده ترور سردار سلیمانی؛ صدور حکم جلب برای 36 نفر از جمله ترامپ

تهران- ایران‌پرس: دادستان تهران گفت، برای 36 نفر از افرادی که در ترور سردار سپهبد قاسم سلیمانی، فرمانده وقت نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مباشرت، مبادرت و آمریت داشتند، دستور جلب صادر شده است.

به‎ گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، علی القاصی‌مهر روز دوشنبه در جلسه شورای عالی قضایی با اشاره به اقدامات انجام شده برای پیگیری پرونده ترور سردار سلیمانی تصریح کرد، افرادی که در ترور سردار سلیمانی آمریت داشتند، اعم از مسئولان سیاسی و نظامی آمریکا و دیگر دولت‎ها شناسایی شدند که توسط مقام قضایی برای آنها دستور جلب و اعلام وضعیت قرمز از طریق پلیس بین‌الملل صادر شده است.

دادستان تهران عنوان اتهامی این افراد را "قتل" و "اقدام تروریستی" اعلام کرد و افزود، در صدر این فهرست دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا قرار دارد و تعقیب قضایی او حتی پس از پایان دوره مسئولیتش نیز پیگیری خواهد شد.

سردار سپهبد قاسم سلیمانی، فرمانده وقت نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که بامداد جمعه ( سوم ژانویه 2020 ) به دعوت رسمی مقامات عراق به این کشور سفر کرده بود به همراه ابومهدی المهندس، نائب‌رئیس بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) و 8 نفر دیگر در حمله هوایی نیروهای متجاوز و تروریست آمریکایی نزدیک فرودگاه بغداد عراق، به شهادت رسید.

بر اساس اعلام پنتاگون، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهور و فرمانده کل نیروهای مسلح آمریکا صادر کرده بود. 

بیشتر بخوانید: 

مرکز رسانه قوه قضاییه: تمام مراحل قضایی پرونده جاسوس سیا و موساد مدت‌ها قبل از شهادت حاج قاسم سلیمانی انجام شده است 

موافقت الکاظمی با تشکیل کمیته بررسی ابعاد ترور شهید سلیمانی

کلیدواژه

کامنت