تیر 10, 1399 13:44 Asia/Tehran [Updated: شهریور 07, 1399 23:24 Asia/Tehran]

تهران - ایران پرس: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ایران گام‌های بسیار موثری در تولید واکسن بیماری کووید- 19 برداشته و بزودی فاز آزمایش انسانی این واکسن آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، سعید نمکی وزیر بهداشت کشورمان روز سه‌شنبه در مراسم افتتاح نمایشگاه بین‌المللی دارویی فارمکس غرب آسیا 2020 در تهران با اشاره به تلاش محققان ایرانی برای تولید واکسن بیماری کووید- 19 افزود، تست حیوانی این واکسن با موفقیت طی شده است و بزودی فاز آزمایش انسانی آن آغاز می شود.

وزیر بهداشت به افزایش تولیدات داخلی در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی نیز اشاره کرد و اظهار داشت، در شرایط سخت تحریم هیچ بیماری در ایران برای تهیه داروهای اساسی خود دچار مشکل نشده است.

نمکی با بیان اینکه ایران یکی از کشورهای قدرتمند منطقه در تولید مواد اولیه و موثر دارویی است، افزود، امروز با تلاش دانشمندان و شرکتهای دانش بنیان، ایران یکی از صادرکنندگان بزرگ مواد اولیه دارویی است.

وزیر بهداشت تصریح کرد، در دوران شیوع گسترده ویروس کرونا در جهان با همت جوانان و شرکت های تولیدی، ایران توانست طی 60 روز از واردکننده اقلام مورد نیاز حفاظتی و درمانی به صادرکننده مطرح این اقلام تبدیل شود.

نمایشگاه بین المللی صنعت دارویی "فارمکس غرب آسیا 2020" با حضور تولیدکنندگان و متخصصان این صنعت و با حضور مجازی وزیر بهداشت، درمان و آموزشکی پزشکی صبح امروز (سه‌شنبه) گشایش یافت.

بیشتر بخوانید:

افتتاح نمایشگاه بین‌المللی فارمکس خاورمیانه 2020/ پخش زنده از ایران‌پرس

خبر خوش نمکی درباره واکسن کرونا

 

کلیدواژه

کامنت