تیر 21, 1399 08:44 Asia/Tehran [Updated: اسفند 06, 1399 13:08 Asia/Tehran]
  • موسوی: ایرانی‌ها همیشه در طول تاریخ صلح‌طلب بودند

اصفهان- ایران‌پرس: سخنگوی وزارت خارجه کشورمان گفت، جایگاه هیچ کشوری در جهان در ایجاد صلح و حمایت از آن قابل مقایسه با نقش جمهوری اسلامی ایران نیست.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، سید عباس موسوی جمعه‌شب در اصفهان افزود، ایرانی‌ها همیشه در طول تاریخ صلح‌طلب بودند و نمونه آن را در رفتار و عقاید سردار سپهبد قاسم سلیمانی، فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می توان دید که در آخرین ماموریت خود برای صلح و سازش در منطقه به بغداد رفته بود.

موسوی با اشاره به اقدامات ایران برای ایجاد دوستی و صلح در جهان تصریح کرد، کمک‌های ایران به افغانستان برای تشکیل دولت و به عراق در ایجاد صلح و حمایت از گفت و گوی سوری- سوری، همه نشان دهنده صلح‌طلبی ایرانیان است.

سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد، با وجود همه جوسازی‌های دشمنان ضد ایران، ملت، نیروهای نظامی و دیپلمات‌های جمهوری اسلامی خواهان صلح‌پایدار هستند.

واکنش ایران به تمدید تحریم تسلیحاتی

سخنگوی وزارت خارجه گفت، در صورت تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران با فشارهای آمریکا، جمهوری اسلامی واکنش مناسب و قوی به آن نشان خواهد داد.

موسوی درباره وقوع حادثه در یکی از سوله‌های مجتمع غنی‌سازی نطنز هم تصریح کرد، نهادهای امنیتی درحال بررسی همه جزییات حادثه هستند و اگر آنها به این نتیجه برسند که عوامل خارجی نقش داشتند، حتما اعلام می‌کنند؛ اگر چنین باشد، عواقب آن را خواهند دید.

سخنگوی وزارت خارجه درباره پیگیری حقوقی پرونده ترور سردار سپهبد قاسم سلیمانی، فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز گفت، ستاد ویژه‌ای در این زمینه در وزارت خارجه تشکیل شده است. 

موسوی درباره خروج آمریکا از سازمان بهداشت جهانی هم گفت، پس از روی کار آمدن دونالد ترامپ در آمریکا، اقدامات این کشور در برخورد با سازمان‌ها و معاهدات بین‌المللی، هرج و مرج طلبانه بوده است.

بیشتر بخوانید: 

موسوی: امنیت منطقه با اطاعت از آمریکا تامین نمی‌شود

موسوی: شکست سنگینی در انتظار آمریکاست

کلیدواژه