تیر 23, 1399 12:07 Asia/Tehran [Updated: تیر 23, 1399 13:45 Asia/Tehran]

تهران- ایران‌پرس: وزیر نیروی کشورمان گفت، بیش از 50 درصد از صادرات خدمات فنی و مهندسی مربوط به بخش صنعت آب و برق است.  

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، رضا اردکانیان روز دوشنبه در آئین بهره‌برداری از پروژه انتقال آب سد ماملو به شهرستان پیشوا تصریح کرد، وزارت نیرو با اجرای طرح‌های مختلف در حوزه برق و آب تلاش کرده است تا با برنامه‌ریزی و استفاده هدفمند از توان و ظرفیت دولت و بخش خصوصی، آسایش را برای مردم تأمین کند.

اردکانیان اظهار کرد، بیش از 57 درصد از صادرات خدمات فنی و مهندسی کشور با استفاده از توان شرکت‌های پیمانکاری و سازندگان کالاهای برقی به کشورهای جنوب‌شرق آسیا، آفریقا و آمریکای جنوبی انجام شده است.

وزیر نیرو گفت، دولت در تحقق وعده‌های خود با استفاده از توان و ظرفیت داخلی و بخش خصوصی از 20 اسفند سال 1397 تاکنون 227 طرح با سرمایه‌گذاری 33  هزار میلیارد تومانی اجرایی کرده که 250 پروژه در یک ‌سال در اوج تحریم‌های دشمنان به بهره‌برداری رسیده است.

اردکانیان با اشاره به افتتاح 686 میلیارد تومان پروژه حوزه آب در استان تهران، افزود، از مجموع این پروژه‌ها، 640 میلیارد تومان برای احداث تصفیه‌خانه هفتم و هشتم جنوب تهران در نظر گرفته شده که حتی یک ریال آن از بودجه دولتی تأمین نشده است.

وزیر نیرو اظهار کرد، اختصاص این حجم از اعتبارات آن هم بدون اتکا به منابع دولتی نشان از سطح بالای شعور مردم ایران در مواجهه با تحریم‌های دشمنان دارد و بی‌تردید همانطور که مردم ایران توان خود را در جنگ تحمیلی به رخ جهانیان کشید، ققنوس‌وار از خاکستر این تحریم‌ها بیرون می‌آیند و سطح بالایی از خودکفایی و فاصله گرفتن از درآمد نفتی را به نمایش می‌گذارند.

بیشتر برخوانید: 

توضیحات اردکانیان درباره پویش«هرهفته الف ب ایران»

اردکانیان: ایران در ظرفیت نصب شده نیروگاهی در منطقه اول است

کلیدواژه

کامنت