مرداد 01, 1399 17:25 Asia/Tehran [Updated: شهریور 27, 1399 20:55 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر ادامه تولیدات بومی تمام داروهای کووید 19 و کارآزمایی‌های بالینی با وجود تحریم‌های یک‌جانبه و غیرقانونی آمریکا، تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز چهارشنبه در نشست مجازی با وزیران بهداشت منطقه مدیترانه شرقی، از اقدامات سازمان جهانی بهداشت در پشتیبانی فنی از کشورهای عضو در مبارزه با کووید 19 قدردانی کرد.

نمکی در ادامه با تاکید بر ضرورت تقویت ظرفیت سیستم بهداشت و درمان با اولویت مراقبت‌های بهداشتی اولیه یادآور شد: سازمان جهانی بهداشت و صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) باید تبادل تجربه‌های بین کشورها، به ویژه نوآوری‌های مربوط به راهبردها و گزینه‌های ارائه خدمت پوشش همگانی سلامت برای مبارزه با کووید 19 را تسهیل کنند.

وزیر بهداشت در ادامه این نشست مجازی افزود: سازمان جهانی بهداشت و یونیسف، صندوق جهانی گلوبال فاند، بانک جهانی و بانک توسعه اسلامی به همراه سایر سازمان‌های اقتصادی، باید به کشورهای با درآمد کم و متوسط جهت غلبه بر تنش‌های اقتصادی حاصل از همه گیری کووید 19 و در عین حال تضمین دسترسی برابر به واکسن‌های کووید 19 در چارچوب COVAX (تسهیلات دسترسی به واکسن کووید 19) یا سایر نوآوری‌های دو جانبه و چند جانبه کمک کنند.

بیشتر بخوانید:

نمکی:  ایران جزو اولین‌ کشورها در مهار ویروس کرونا بود

نمکی: کرونا را جدی بگیرید

نمکی: ایران وارد عرصه تولید واکسن کووید- 19 شد

کلیدواژه

کامنت