مرداد 07, 1399 16:56 Asia/Tehran [Updated: خرداد 08, 1400 22:21 Asia/Tehran]
  • ربیعی: با هر معیاری، سیاست فشار حداکثری ترامپ شکست خورده است

تهران- ایران‌پرس: سخنگوی دولت گفت، متاسفانه دولت آمریکا مدت‌هاست که شنوایایی و بینایی خود را از دست داده است و نه قادر به شنیدن نظر کارشناسان آمریکایی است و نه می‌تواند واقعیت‌های ایران را ببینید.

علی ربیعی روز سه‌شنبه در پاسخ مکتوب به سوال خبرگزاری ایران‌پرس مبنی بر اینکه روزنامه واشنگتن پست نوشته سیاست فشار حداکثری ترامپ ضد ایران شکست خورده است تصریح کرد، با هر معیاری، سیاست فشار حداکثری شکست خورده و وزیر خارجه آمریکا همچنان در حال ارائه اطلاعات غلط به رئیس جمهور آمریکاست.

سخنگوی دولت تاکید کرد، پمپئو مصمم است که رئیس خود را فریب دهد و این همان کاری بود که جان بولتون به مدت یکسال انجام می‌داد.

ربیعی افزود، ایران هیچ عجله‌ای برای اعتراف آمریکا به شکست ندارد، آنها می‌توانند تا هر زمان که مایل باشند، به مسیر اشتباه خود ادامه دهند، آمریکا را منزوی کنند و هزینه آن را در معادلات جهانی بپردازند.

سخنگوی دولت همچنین درباره برنامه انتخاباتی حزب دموکرات آمریکا و سیاست این حزب درقبال ایران گفت، اعتقاد داریم که یک گام کوچک و مثبت در شناخت واقعیت‌های ایران بوده اما هنوز جاه‌طلبانه است.

ربیعی اظهار کرد، ایران اهمیتی به جملاتی که بر روی کاغذ نقش می‌بندند، نمی‌دهد و منتظر گام‌های عملی است که هدف از آن تصحیح و جبران اشتباهات گذشته است.

سخنگوی دولت گفت، ایران اشتیاقی برای توجه به سیاست‌های حزبی و داخلی در آمریکا ندارد و این کشور مسئولیت‌های بین‌المللی دارد و باید به تعهداتش پایبند باشد و مانند یک کشور عادی و عضوی از جامعه بین‌المللی رفتار کند.

بیشتر بخوانید: 

ربیعی: سفر الکاظمی به تهران بر گفت‌وگوهای منطقه‌ای تاثیر دارد

ربیعی: طرح تحریمی کنگره ضد ایران، خودزنی آمریکاست

کلیدواژه