مرداد 15, 1399 09:46 Asia/Tehran [Updated: مرداد 15, 1399 10:58 Asia/Tehran]
  • سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به یزد/ عکاس: رضا زارع
    سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به یزد/ عکاس: رضا زارع

یزد- ایران‌پرس: معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت، اقتصاد دانش‌بنیان به خوبی در ایران رشد کرده است؛ به طوری که 5هزار و سیصد شرکت دانش‌بنیان در این اقتصاد مشغول فعالیت هستند.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، سورنا ستاری سه‌شنبه‌شب در پایان سفر به یزد در نشست "اقتصاد دانش‌بینان و جهش تولید"، اظهار کرد، فروش محصولات شرکت‌های اقتصاد دانش‌بنیان سال گذشته 120 هزار میلیارد تومان بود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور همچنین تصریح کرد، هم‌اکنون 37 شرکت دانش‌بنیان با دارایی به ارزش دویست هزار میلیارد تومان در بازار بورس کشور حضور دارند.

ستاری توسعه سرمایه‌گذاری خطرپذیر در ایران را یکی از راه‌های گسترش اقتصاد دانش‌بنیان دانست و گفت، اقتصاد دانش‌بنیان، اقتصاد جوانانی است که ذهن و فکرشان سرمایه آنها محسوب می‌شود، نه میزان پول و باید به این جوانان اهمیت داد.

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهور در سفر یک روزه به یزد، از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در شهرک صنعتی یزد و نمایشگاه محصولات فناورانه و شتاب‌دهنده سلول‌های بنیادی در دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد بازدید کرد.

پایگاه داده‌های علمی گیاهان دارویی برای دسترسی بیشتر محققان، دانشمندان و پژوهشگران حوزه گیاهان دارویی هم با حضور ستاری در یزد راه‌اندازی شد.

در حال حاضر بیش از هفت هزار و پانصد گونه گیاهی در ایران وجود دارد که حداقل هزار و هفتصد گونه گیاهی دارای خاصیت دارویی تشخیص داده شده اند.

بیشتر بخوانید: 

ستاری: اقتصاد دانش‌بنیان به‌منزله سرمایه‌گذاری روی نخبگان است

ستاری: شرکت‌های دانش‌بنیان در مبارزه با کرونا موفق عمل کردند  

کلیدواژه

کامنت