مرداد 01, 1399 08:27 Asia/Tehran [Updated: مهر 23, 1399 16:03 Asia/Tehran]
  • سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به اصفهان/ عکاس: زهرا باغبان
    سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به اصفهان/ عکاس: زهرا باغبان

اصفهان- ایران‌پرس: معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در جریان سفری یک روزه به اصفهان، ضمن بازدید از مرکز نوآوری سلامت دیجیتال و نمایشگاه محصولات فناورانه شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، قرارداد احداث "پارک تجهیزات پزشکی" را در شهرک علمی و تحقیقاتی امضاء کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، مرکز نوآوری سلامت دیجیتال دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، محل استقرار تیم‌های فناور در حوزه سلامت دیجیتال است.  با توجه به وضعیت کرونایی در ایران، تیم‌های پیشرو و متخصص در مرکز نوآوری سلامت دیجیتال در اصفهان مستقر هستند.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ایران عصر سه‌شنبه در جریان بازدید از مرکز نوآوری سلامت دیجیتال در اصفهان گفت، شرکت‌های دانش‌بنیان پس از شیوع بیماری کرونا موفق عمل و نیاز‌های ضروری کشور تامین کردند.

ستاری با اشاره به نقش مهم شرکت‌های دانش‌بنیان در تولید محصولات مبارزه با ویروس کرونا افزود، پیش از بیماری کرونا، بسیاری از محصولات در ایران تولید نمی‌شد و برای نمونه، حجم تولید ماسک در ایران، روزانه 200 هزار ماسک بود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ایران تاکید کرد، اما با ورود شرکت‌های دانش‌بینان، اکنون انواع ماسک سه لایه وN95  به تولید انبوه رسیده است.  

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ایران خاطرنشان کرد، علاوه بر تولید و تامین ماسک در کشور، کیت‌های تشخیصی کرونا، دستگاه ونتیلاتور و تجهیزات مربوط به اتاق "آی‌سی‌یو" بیمارستان هم توسط شرکت‌های دانش بنیان ساخته می‌شود.

بیشتر بخوانید: 

ستاری: تولید داخلی کیت تشخیص کرونا به مرحله انبوه رسیده است

ستاری: ایران آماده صادرات تجهیزات پزشکی در حوزه بیماری کرونا است

ستاری: ایران هیچ وابستگی به خارج از کشور برای مبارزه با کرونا ندارد

کلیدواژه

کامنت