مرداد 20, 1399 11:06 Asia/Tehran [Updated: شهریور 07, 1399 23:24 Asia/Tehran]

تهران- ایران‌پرس: سخنگوی وزارت خارجه گفت، حادثه دردناک و  بزرگی در لبنان رخ داد و طبیعی است مردم این کشور ناراحت باشند.

عباس موسوی روز دوشنبه در نشست خبری هفتگی خود با خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرگزاری ایران‌پرس درباره موج جدید اعتراض‌ها در لبنان و موضع‌گیری آمریکا و سفر برخی مقامات اروپایی از جمله مکرون به بیروت، تصریح کرد، حادثه بیروت بزرگ بود، و طبیعی است که مردم ناراحت شوند و تبعات هم خواهد داشت، اما اگر عده‌ای از افراد، گروه‌ها و کشورهای خارجی بخواهند این حادثه را دستاویز اغراض و اهداف سیاسی قرار دهند، غیرقابل قبول است.

سخنگوی وزارت خارجه گفت، طبیعی است مردم لبنان از حادثه انفجار در بندر بیروت ناراحت باشند اما به نظر می‌رسد برخی افراد با تحریک‌های خارجی به دنبال اغراض خاصی هستند که پسندیده نیست.

موسوی خاطرنشان کرد، ملت لبنان، ملت رنج کشیده‌ای است و جا دارد که با حفظ آرامش اجازه دهند مسئولان لبنانی به امور رسیدگی کنند تا به آلام مردمی که در حادثه ناگوار انفجار در بندر بیروت صدمه دیدند، رسیدگی شود.

سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد، باید نسبت به حادثه بیروت، عمیق‌تر نگاه کرد و باید دید که علت اصلی این حادثه چه بوده است و پس از آن قضاوت کرد.

موسوی گفت، برخی از کشورها با ریاکاری فکر کردند که خودشان را مدافع مردم لبنان نشان دهند و با آنان هم‌دردی کنند اما اگر صداقت دارند، تحریم‌هایی که ضد دولت و ملت لبنان وضع کردند، کنار بگذارند.

سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد، لبنان از حوادث مانند انفجار بیروت زیاد دیده است و با مقاومتی که در این ملت هست همه را پشت سر خواهد گذاشت.

بیشتر بخوانید: 

گفت وگوی تلفنی ظریف با وهبه؛ آماده کمک به لبنان هستیم

موضع سوال‌برانگیز امریکا درباره ناآرامی‌های لبنان

حضور ظریف در سفارت لبنان به یاد جان‌باختگان فاجعه بیروت

کلیدواژه

کامنت