مرداد 21, 1399 13:32 Asia/Tehran [Updated: شهریور 07, 1399 23:24 Asia/Tehran]

تهران - ایران پرس: وزیر بهداشت ضمن تاکید بر برگزاری آیین های محرم با رعایت شیوه نامه های بهداشتی گفت: ما باید به دنیا یک مدل جدید از مدیریت "سیاست، دین و سلامت" را به تصویر بکشیم.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، دکتر سعید نمکی امروز (سه شنبه) در جلسه ستاد ملی پیگیری های ویژه محرم گفت: آیین های محرم و صفر امسال با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار می شود و برافراشتن پرچم حضرت اباعبدالله الحسین(ع) همچون گذشته، مسئولیت ما را بسیار سنگین کرده است.

وی تصریح کرد: یکی از مهمترین و اساسی ترین حمایت های تاریخی در این ایام، حمایت های هوشمندانه و سرشار از بصیرت رهبر معظم انقلاب در مدیریت همه گیری کرونا بوده است که در تاریخ ماندگار و قضاوت خواهد شد.

نمکی افزود: رهبر انقلاب هم از مدافعان سلامت حمایت کردند و هم در بزنگاه ها راهنمای ما بودند و همچنین خود ایشان به شدت به رعایت دستورالعمل ها مکلف بودند.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: ما توانستیم در سخت ترین تحریم های ظالمانه بیماری کرونا را مدیریت کنیم به طوری که برای تامین بعضی داروها باید ۱۰۰ مرز را دور بزنیم. مهم است که دیگران نتوانند مغلطه کنند که عاشورا و تاسوعا موجب شیوع کرونا شد و بگویند علم بر اداره امور سلامت ایران حاکم نیست.

نمکی گفت: من تردید ندارم که محرمی سرشار از شعور و عشق خواهیم داشت، دشمن تصمیم گرفته است با موج سواری بگوید به دلیل رعایت نشدن شیوه نامه های بهداشتی در ایران، سیل بیماران راهی بیمارستان شده است اما من یقین دارم می توانیم همه با هم، محرمی با عظمت در کنار حمایت و صیانت از سلامت مردم داشته باشیم.

در این جلسه که جمعی از وعاظ و مداحان کشور نیز حضور یافتند، درباره مسائل مرتبط با برگزاری مراسم محرم و صفر در وضعیت شیوع بیماری کرونا بحث و تبادل نظر شد.

حضرت آیت‌اللله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی عید قربان تاکید کردند: 

"عزاداری محرم باید بر اساس ضوابط ستاد ملی مبارزه با کرونا برگزار شود. در عزاداری‌ها معیار آن چیزی است که کارشناسان و ستاد ملی کرونا اعلام می‌کنند؛ بنده به توصیه این عزیزان عمل می‌کنم. توصیه من به مردم این است که ببینیم ستاد ملی کرونا چه می‌گوید و در مسئله عزاداری به گفته این ستاد عمل کنیم. اگر وضعیتی که داریم را شل بگیریم، فاجعه بزرگی رخ خواهد داد."

 

کلیدواژه

کامنت