شهریور 04, 1399 19:56 Asia/Tehran [Updated: آبان 09, 1399 15:23 Asia/Tehran]
  • مدیرکل آسیای غربی وزارت امور خارجه: مشکلات افغانستان راه‌حل نظامی ندارد

تهران- ایران‌پرس: مدیرکل آسیای غربی وزارت امورخارجه تاکید کرد، مشکلات افغانستان راه‌حل نظامی ندارد و خروج نیروهای خارجی از این کشور گام ضروری به سمت صلح در افغانستان است.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، «سید رسول موسوی»، دستیار وزیر و مدیرکل آسیای غربی وزارت امورخارجه کشورمان روز سه ‌شنبه در نشستی موسوم به "قلب آسیا - روند استانبول" که به صورت ویدئوکنفرانس با حضور مقامات ارشد کشورهای عضو به ریاست تاجیکستان برگزار شد، اعلام کرد: تهران از روند صلح توسط افغان‌ها با مشارکت همه گروه‌های افغان شامل طالبان و بدون هرگونه نفوذ و دخالت خارجی حمایت می‌‌کند.

دستیار وزیر امورخارجه ایران همچنین از طالبان دعوت کرد به گفت‌وگوی بین الافغانی بپیوندد و گفت‌وگوهای صلح را به عنوان تنها راه رسیدن به راه‌حل سیاسی قابل قبول و اجتناب از خشونت در طی مذاکرات در نظر بگیرد.

موسوی تاکید کرد جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد به تقویت مذاکرات صلح در افغانستان با استفاده از ظرفیت و توانمندی خود کمک کند.

مدیرکل آسیای غربی وزارت امورخارجه ایران همچنین با بیان اینکه افغانستان اواخر اکتبر امسال به خط آهن سراسری ایران متصل می‌شود، گفت اتصال افغانستان به این خط آهن دسترسی این کشور به بازارهای بین‌المللی را فراهم می‌کند.

بیشتر بخوانید:

سفر هیات طالبان به پاکستان با دستور کار صلح افغانستان

 گفت‌وگوی تلفنی ظریف و سرپرست وزارت خارجه افغانستان

 

کلیدواژه

کامنت