شهریور 11, 1399 15:27 Asia/Tehran [Updated: آذر 12, 1399 15:12 Asia/Tehran]

تهران- ایران‌پرس: سخنگوی دولت گفت، بعد از دوبار شکست فضاحت بار آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل، تحریم‌ها تنها می‌تواند در دنیای خیالی وزیر خارجه آمریکا بازگردد. 

علی ‌ربیعی روز سه ‌شنبه در نشست خبری هفتگی خود با خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار ایران پرس، درباره تلاش آمریکا برای بازگشت همه تحریم‌ها ضد ایران از 20 سپتامبر 2020 تاکید کرد، رژیم سرکش آمریکا ثابت کرده که این شکست‌ها نمی‌تواند به خیالات این رژیم خاتمه دهد. 
سخنگوی دولت تصریح کرد، تهدید با جار و جنجال هرگز نتوانسته جایگزین حقوق و مقررات بین‌المللی شود و پافشاری آمریکا هم نخواهد توانست این واقعیت را تغییر دهد. 

وی افزود مکانیزم ماشه یا به اصطلاح اسنپ بک، یک واژه جعلی است که ایالات متحده از روز اول سعی کرده آن را بر سر زبانها بیندازد که نه در برجام نه در قطعنامه ۲۲۳۱ نیامده است.

ربیعی خاطرنشان کرد، "نه بلند" ملت‌های جهان در سازمان ملل متحد برای فهماندن این حقیقت به آمریکای زورگو کافی بود که بعد از پایان آن سی روز دروغین، هیچ اتفاق تازه‌ای نخواهد افتاد.
وی همچنین تاکید کرد، ایران رفتار همه کشورها را زیر نظر دارد و هرگونه پیروی از این قانون‌شکنی یکجانبه را به منزله سرپیچی از آشکارترین اجماع جامعه جهانی حول قوانین بین‌المللی در نظر خواهد گرفت و در صورت لزوم، به‌طور متناسب نیز پاسخ خواهد داد.

آمریکا در ماه گذشته میلادی دو بار تلاش ناکام علیه جمهوری اسلامی ایران در شورای امنیت داشته است. قطعنامه اصلاحی ضد ایرانی آمریکا در شورای امنیت برای تمدید محدودیت‌های تسلیحاتی روز 15 اوت با ۱۱ رأی ممتنع، ۲ رأی مخالف روسیه و چین و با تنها دو رای موافق آمریکا و کشور کوچک جمهوری دومنیکن رد شد. تلاش آمریکا برای به کارگیری مکانیسم ماشه و بازگشت خودکار تحریم‌ها علیه ایران نیز نتیجه نداشته است.//114

بیشتر بخوانید: 

ربیعی: ایران به هر اقدام تحریک‌آمیز آمریکا پاسخ قاطع می‌دهد  

ربیعی: با هر معیاری، سیاست فشار حداکثری ترامپ شکست خورده است

 

کلیدواژه

کامنت