شهریور 15, 1399 12:55 Asia/Tehran [Updated: آذر 12, 1399 15:12 Asia/Tehran]
  • سفر وزیر امور خارجه سوئیس به ایران | بازدید از آثار تاریخی اصفهان

اصفهان- ایران پرس: وزیر امور خارجه سوئیس امروز (شنبه) وارد ایران شد و در ابتدا سفری یک روزه به اصفهان داشت.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «ایگناتسیو کاسیس» Ignazio Cassis وزیر امور خارجه سوئیس در بدو ورود به اصفهان، از آثار تاریخی و میراث فرهنگی این شهر بازدید کرد.

وزیر امور خارجه سوئیس و هیات همراه سپس دیداری با استادان دانشگاه صنعتی اصفهان داشتند و به گفت و گو و تبادل‌نظر برای گسترش تعاملات علمی، فرهنگی و فناوری پرداختند.

دانشگاه صنعتی اصفهان، مرکز هماهنگ‌کننده ارتباط علمی با کشور سوئیس است و پس از سفر وزیر علوم سوئیس به ایران در سال 1397، مقرر شد محققان ایرانی و سوئیسی طرح‌های مشترک ارائه کنند؛ همکاری دانشگاه صنعتی اصفهان با دانشگاه‌های سوئیس در زمینه‌های مختلف در حال انجام است.

کاسیس همچنین امروز از کلیسای وانک اصفهان بازدید و با اسقف «سپیان کاشچیان» پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران دیدار خواهد کرد.

دیدار و گفت‌وگو با استاندار اصفهان نیز از دیگر برنامه‌های امروز سفر وزیر امور خارجه سوئیس به اصفهان است.

وزیر امور خارجه سوئیس پس از اصفهان به تهران سفر خواهد کرد و برنامه‌های رسمی وی از روز یکشنبه در تهران آغاز می‌شود که مهمترین آن جلسه یکصدمین سالگرد آغاز روابط دو کشور است.

«سعید خطیب زاده» سخنگوی وزارت امورخارجه ایران درباره سفر وزیر خارجه سوئیس به تهران گفت، برنامه دیدارهای وزیر خارجه سوییس با رئیس جمهوری، وزیر امور خارجه و برخی دیگر از مقامات عالیرتبه ایران در روزهای یکشنبه و دوشنبه انجام خواهد شد.

117

بیشتر بخوانید:

 تشریح برنامه‌های سفر وزیر امورخارجه سوئیس به ایران

سفر وزیر امور خارجه سوئیس به ایران در یک هفته آینده

کلیدواژه

کامنت