شهریور 16, 1399 15:16 Asia/Tehran [Updated: مهر 23, 1399 16:03 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سال‌های گذشته، حدود ۹۳ درصد از کل بازرسی‌های آژانس در جهان مربوط به ایران بوده است، تاکید کرد، در بحث بازرسی‌ها نباید اقدام آژانس بر مبنای اطلاعات سرویس‌های جاسوسی باشد. 

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، ابوالفضل عمویی افزود اهمیت و تفاوت گزارش جدید آژانس درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران در این است که در گزارش جدید به افزایش ذخایر اورانیوم غنی شده ایران و میزان آب سنگین اشاره شده و رشد داشته است.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران تصریح کرد، دلیل افزایش ذخایر غنی‌سازی اورانیوم، این است که ایران در گام اول کاهش تعهدها در برجام اعلام کرد از محدودیت‌های برجام به سبب بدعهدی طرف مقابل صرف نظر می‌کند. 
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد انتظار ایران از آژانس این است که حرفه‌ای و مستقل عمل کند و در گزارش‌ها ملاحظات سیاسی و فشارهای دشمنان جمهوری اسلامی را در نظر نگیرد، بلکه بر نقش و فعالیت حرفه‌ای خود تمرکز داشته باشد.

«رافائل گروسی» Rafael Grossi‎ مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز جمعه در تازه‌ترین گزارش خود در رابطه با موافقتنامه پادمان ان پی تی با جمهوری اسلامی، با استقبال از توافق اخیر تهران و آژانس تائید کرد، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به دو مکان مورد نظر در ایران دسترسی پیدا کرده است.//114

بیشتر بخوانید:

دورنمای سازنده در روابط ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی

انتشار گزارش آژانس با تائید دسترسی به دو مکان در ایران

کلیدواژه

کامنت