شهریور 20, 1399 17:02 Asia/Tehran [Updated: شهریور 21, 1399 18:49 Asia/Tehran]
  • محکومیت اهانت به قرآن کریم و پیامبر اسلام (ص) در سراسر ایران

مردم ایران در محکومیت اقدام موهن نشریه فرانسوی در بازنشر تصاویر توهین‌آمیز پیامبر اسلام (ص) و رفتار سخیفِ آتش‌زدن قرآن کریم در سوئد تظاهرات کردند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، نشریه فرانسوی «شارلی‌ ابدو» Charlie Hebdo اخیراً در اقدامی گستاخانه کاریکاتورهای جنجالی موهن درباره پیامبر گرامی اسلام (ص) را بازنشر کرد.

همچنین در تظاهرات غیرقانونی و بدون مجوز ضد اسلامی 28 اوت توسط گروه‌های راست‌گرا افراطی سوئد در شهر «مالمو» Malmö یک جلد قرآن کریم آتش‌زده شد.

مردم ایران اسلامی روز پنجشنبه در سراسر کشور، مراتب نفرت و انزجار قلبی خود از اهانت وقیحانه و گستاخانه به کلام‌الله مجید و ساحت قدسی حضرت رسول اکرم (ص) در کشورهای غربی را اعلام و سکوت ذلت‌بار به بهانه واهی آزادی بیان سیاست‌بازان فرانسوی را محکوم کردند.

شرکت‌کنندگان در این تظاهرات سراسری همچنین در قطعنامه‌‌ای مشترک، هرگونه اقدام در راستای اسلام‌هراسی و حرکت‌های دشمنانه علیه مقدسات میلیاردها انسان آزاده را برگرفته از سیاست‌های خصمانه و توطئه‌های آمریکا و رژیم جعلی و کودک‌کش صهیونیستی دانستند.

همچنین تظاهرکنندگان ضمن محکوم کردن خیانت نابخشودنی سران نگون‌بخت امارات در عادی‌سازی روابط ذلت‌بار با رژیم جعلی و غاصب صهیونیستی، درخصوص تکرار این جنایت و خیانت فراموش نشدنی توسط دیگر سران نابخرد برخی کشورهای عربی هشدار دادند.

مردم ایران در ادامه از همه جوامع بین‌المللی و همه آزادگان و مسلمانان جهان درخواست کردند، با اتخاذ موضع قاطع در قبال هتاکی‌های بی‌شرمانه به کلام وحی و پیامبر اسلام، به محکومیت حداقلی اکتفا نکنند.

پیش از این، حضرت آیت‌الله‌ خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی ضمن محکوم کردن اهانت نشریه فرانسوی به ساحت نورانی پیامبر اعظم صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌و‌سلّم خاطرنشان کردند: سیاست‌های عمیقاً ضدّ اسلامیِ صهیونیست‌ها و دولت‌های استکباری عامل این‌گونه حرکت‌های دشمنانه است که هر چند یکبار بُروز می‌یابد.

حضرت آیت‌الله‌ خامنه‌ای تاکید کردند: ملّت‌های مسلمان بویژه کشورهای غرب آسیا، ضمن حفظ هوشیاری در مسائل این منطقه‌ی حسّاس، هرگز دشمنی‌های سیاستمداران و سردمداران غربی درخصوص اسلام و مسلمین را فراموش نکنند.

رئیسان قوای مجریه، مقننه و قضائیه ایران و مراجع عظام تقلید شیعیان نیز در پیام‌ها و بیانیه‌های جداگانه، سوزاندن قرآن کریم در سوئد و اهانت به پیامبر اسلام (ص) در فرانسه را محکوم کردند.

118

بیشتر بخوانید: 

واکنش به اهانت جدید شارلی ابدو به مسلمانان

انتقاد مسلمانان فرانسه از اقدام اسلام ستیزانه هفته نامه شارلی ابدو 

 

کلیدواژه

کامنت