شهریور 22, 1399 09:27 Asia/Tehran [Updated: مهر 24, 1399 06:52 Asia/Tehran]
  • محکومیت اعلام برقراری روابط دیپلماتیک میان بحرین و رژیم صهیونیستی

تهران- ایران پرس: وزارت امور خارجه، اعلام برقراری روابط دیپلماتیک میان بحرین و رژیم صهیونیستی را محکوم و رژیم آل خلیفه را شریک جنایات رژیم صهیونیستی به عنوان منبع تهدید دائمی امنیت در منطقه و جهان‌ِ اسلام اعلام کرد.

درحالی که هنوز یک ماه از اعلام توافق عادی‌سازی روابط بین رژیم صهیونیستی و امارات نگذشته است، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته (جمعه) از عادی‌سازی روابط میان بحرین و رژیم صهیونیستی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، وزارت امور خارجه روز شنبه با صدور بیانیه‌ای ضمن محکومیت شدید اعلام برقراری روابط دیپلماتیک میان بحرین و رژیم صهیونیستی، آن را اقدامی ننگین و خفت بار از سوی بحرین دانست که آرمان فلسطین و چندین دهه مبارزات و تحمل رنج و مصیبت مردم فلسطین را در قربان‌گاه انتخابات آمریکا ذبح می‌کند.

در این بیانیه آمده است: بدون تردید مردم مظلوم  و حق طلب فلسطین و مسلمانان آزاده جهان هرگز عادی‌سازی روابط با رژیم غاصب و یاغی اسرائیل را نخواهند پذیرفت و این اقدام ننگین در حافظه تاریخی ملت مظلوم و ستمدیده فلسطین و ملت‌های آزاده جهان تا ابد باقی خواهد ماند.

وزارت امور خارجه یادآور شد: دولت بحرین در خطایی بنیادین به جای کسب مشروعیت از مردم خود، متاسفانه با پشت کردن به آنان و با اقدامی خفت بار به دامن رژیم اشغالگر قدس پناه آورده و آرمان فلسطین شریف را قربانی انتخابات داخلی آمریکا کرده است.

در این بیانیه با تاکید بر اینکه نتیجه اقدام دولت بحرین تنها خشم فزاینده و نفرت ماندگار مردم مظلوم فلسطین، مسلمانان و ملل آزاده جهان خواهد بود، خاطرنشان شد: حاکمان بحرین از این پس شریک جنایات رژیم صهیونیستی به عنوان منبع تهدید دائمی امنیت در منطقه و جهان اسلام و ریشه دهه‌ها خشونت، کشتار، جنگ، ترور و خونریزی در فلسطین مظلوم و منطقه خواهند بود. 

در بند پایانی این بیانیه ضمن هشدار به هرگونه ایجاد ناامنی رژیم صهیونیستی در منطقه خلیج‌فارس، مسئولیت تمامی عواقب هرگونه اقدامی در این ارتباط متوجه دولت بحرین و دیگر دولت‌های همراه شده است. 113

بیشتر بخوانید:

توافق آل‌خلیفه با رژیم صهیونیستی؛ نقطه عطف قیام مردم بحرین

کلیدواژه

کامنت