شهریور 23, 1399 20:32 Asia/Tehran [Updated: آبان 01, 1399 15:28 Asia/Tehran]
  • تحویل کمک‌های پزشکی به مقامات قرقیزستان برای مقابله با کرونا

تهران-ایران‌پرس: دومین محموله کمک‌های انسان‌دوستانه و پزشکی ایران برای مقابله با کووید - 19 توسط سفارت کشورمان تحویل مقامات قرقیزستان شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، محموله کمک‌های ایران شامل تجهیزات پزشکی از جمله ونتیلاتور، دماسنج و پالس اکسیمتر (اکسیژن سنج)، تست‌های پی‌سی‌آر و کیت‌هایی برای آزمایش ای‌آی‌اِی است.

کمک‌های بشردوستانه کشورمان بنا به درخواست طرف قرقیزی ارائه شد؛ این کمک‌ها در مراسم رسمی با حضور «جنت بیشن‌اف»، رئیس کمسیون مشترک قرقیزستان و ایران و وزیر حمل و نقل و راه قرقیزستان، «قالیس بیک شادیخانوف» قائم مقام وزارت بهداشت و «نورلان عبدالرحمانف» معاون وزیر امور خارجه قرقیزستان و «سعید خرازی» سفیر ایران در بیشکک انجام شد.

«سعید خرازی» در این مراسم با اشاره به مبارزه مردم با دو ویروس تحریم‌های ظالمانه و کرونا، خاطرنشان کرد: با وجود همه مشکلات و فشارها، ایران ارسال کمک بشردوستانه برای تأمین نیازهای مردم قرقیزستان را وظیفه خود می‌داند.

سفیر کشورمان در بیشکک یادآور شد: تمام دستگاه‌ها و تجهیزاتی که وارد قرقیزستان شده به دست جوانان ایرانی در شرکت‌های داخلی تولید شده است.

قائم مقام وزارت بهداشت قرقیزستان هم ضمن قدردانی از تلاش سفارت و دولت ایران خاطرنشان کرد: کمک بشردوستانه ایران برای بیشکک بسیار ارزشمند است و دارو و تجهیزات برای درمان شهروندان قرقیزستان مبتلا به کرونا به کار برده خواهد شد.

کلیدواژه

کامنت