شهریور 24, 1399 16:50 Asia/Tehran [Updated: آبان 09, 1399 15:23 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به عادی‌سازی اجباری روابط برخی دولت‌های عربی با رژیم صهیونیستی تحت فشار مستکبران گفت: مردم کشورهای منطقه حاضر به تحمل رژیم صهیونیستی نیستند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «محمدباقر قالیباف» روز دوشنبه در دیدار با «نوری مالکی» رئیس ائتلاف دولت قانون و نخست‌وزیر پیشین عراق در تهران با اشاره به مشخصات حکمرانی در جامعه اسلامی تصریح کرد: اگر مسئولان کشورهای اسلامی به وظایف خود به خوبی عمل کنند، بدون شک توطئه‌های دشمنان نقش برآب خواهد شد.

قالیباف در ادامه از رای پارلمان عراق مبنی خروج آمریکا از عراق قدردانی کرد و تحقق آن‌را گامی مهم خواند.

نوری مالکی هم در این دیدار ضمن قدردانی از مسئولان جمهوری اسلامی ایران در حمایت مستمر از محور مقاومت، امنیت و ثبات منطقه و بویژه عراق گفت: قطعا مواضع جمهوری اسلامی ایران موجب شده جبهه مقاومت در برابر توطئه‌های دشمنان اسلام و مسلمانان ایستادگی کند و به پیروزی برسد.

رئیس ائتلاف دولت قانون عراق با اشاره به اینکه متاسفانه عادی‌سازی روابط برخی کشورها با رژیم صهیونیستی موجب بروز چالش برای جامعه اسلامی شده است، تصریح کرد: باید با همفکری و همگرایی در مقابل روند عادی سازی روابط با اشغالگران قدس ایستادگی شود.

نوری مالکی با تاکید بر اینکه ملت‌های قوی می‌توانند در برابر نفوذ بیگانگان ایستادگی کنند، خاطرنشان کرد: اگر دولت‌ها تسلیم فشار دشمنان شوند، ملت‌ها مقاومت خواهند کرد.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا روز 13 اوت از توافق امارات با رژیم صهیونیستی و روز 11 سپتامبر نیز از توافق بحرین با این رژیم برای عادی سازی روابط خبر داد.

قرار است، 15 سپتامبر (25 شهریور) قرارداد سازش میان امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی در واشنگتن به صورت رسمی امضا شود.

این توافق با انتقادهای گسترده در جهان اسلام مواجه شده است.

تلاش رژیم های عربی برای عادی سازی روابط با اسرائیل در حالی است که رژیم صهیونیستی سال‌ها است علاوه بر سرکوب فلسطینیان بسیاری از مناطق عربی - اسلامی را اشغال کرده است.

117

بیشتر بخوانید:

قالیباف: آمریکا و رژیم صهیونیستی عامل ناامنی منطقه هستند

ولایتی: عادی‌سازی روابط اعراب و اسرائیل سودی برای آمریکا ندارد 

کلیدواژه

کامنت