شهریور 24, 1399 18:40 Asia/Tehran [Updated: شهریور 24, 1399 18:43 Asia/Tehran]
  • ظریف: ترامپ عاجزانه دنبال یک عکس انتخاباتی است

تهران- ایران پرس: وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به تلاش‌های آمریکا برای عادی‌سازی روابط رژیم صهیونیستی با برخی از کشورهای منطقه تاکید کرد: «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا عاجزانه دنبال یک عکس انتخاباتی است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «محمدجواد ظریف» روز دوشنبه در حساب کاربری خود در توئیتر یادآور شد: داماد ترامپ با ارعاب مشتریان منطقه‌ای آمریکا، آن‌ها را وادار کرد با ترامپ عکس انتخاباتی بگیرند.

ظریف با اشاره به اینکه فقط یک مساله وجود دارد، خاطرنشان کرد: این «توافقنامه‌های صلح» نه بین دشمنان بلکه بین متحدان دیرینه امضا می‌شود؛ چه تحول دیپلماتیکی! منتظر بعدی‌ها هم باشید.

«جرد کوشنر» داماد و مشاور ارشد «دونالد ترامپ» اوایل سپتامبر به عربستان، قطر، بحرین و عمان سفر کرد تا آن‌ها را متقاعد به عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی کند.

تاکنون امارات و بحرین عادی‌سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی را علنی کردند در حالی که پیش از این نیز برخلاف آرمان‌های مردم فلسطین به صورت پنهانی با رژیم صهیونیستی در ارتباط بودند.

تلاش رژیم های عربی برای عادی سازی روابط با اسرائیل در حالی است که رژیم صهیونیستی سال‌ها است علاوه بر سرکوب فلسطینیان بسیاری از مناطق عربی - اسلامی را اشغال کرده است.

117

بیشتر بخوانید:

ولایتی: عادی‌سازی روابط اعراب و اسرائیل سودی برای آمریکا ندارد 

پیامدهای عادی‌سازی روابط بحرین و امارات با اسرائیل برای آمریکا 

 گزینه‌های پیش‌روی فلسطین در مواجهه با روند عادی‌سازی

کلیدواژه

کامنت