شهریور 25, 1399 12:40 Asia/Tehran [Updated: شهریور 25, 1399 14:08 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: وزیر نفت با حضور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی، ضمن توضیح اقدامات این وزارت خانه برای اقتصاد غیرنفتی، از نادیده گرفتن زحمات وزارت نفتی ها در این زمینه گلایه کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «بیژن نامدار زنگنه» روز سه شنبه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال یکی از نمایندگان درباره اقدامات وزارت نفت برای اقتصاد غیرنفتی گفت: «ما برای اقتصاد پتروشیمی چه کاری باید انجام می‌دادیم که ندادیم؟ سال دیگر ظرفیت تولید پتروشیمی کشور به 5 میلیارد دلار و تا سال 1404 به 37 میلیارد دلار خواهد رسید؛ این موضوعی است که رهبر معظم انقلاب هم نسبت به آن ابزار خشنودی کردند.»

وزیر نفت افزود: «می دانیم که باید بالاتر از این ارقام کار کنیم، اما نباید همه تلاش های ما نادیده گرفته شود، یک نفر نباید از ما تشکر کند و بعد بگوید که باید بیشتر کار کنید، نه اینکه مدام بر سر ما بزنید! بیایید مجموع صادرات نفتی و فرآورده ها را با تحریم های قبلی مقایسه کنید و ببینید در چه وضعیتی قرار داریم.»

زنگنه اظهار داشت: «من نمی توانم برخی از موضوعات را علنی اعلام کنم، اما شما می توانید خصوصی بیایید و اقدامات ما را مشاهده کنید.»

وی تصریح کرد: «من می دانم شما افراد منصفی هستید و صحبت های شما از روی فشار است، اما واقعا حتی یک نفر هم نباید از ما تشکر کند و خستگی به تن بچه هایمان بماند؟ اینها مجاهدین و سربازان گمنام این راه هستند.»

117

بیشتر بخوانید:

زنگنه: در تولید از میادین مشترک نفت و گاز از همسایگانمان عقب نیستیم

زنگنه: تحریم‌های خارجی تاثیری در پیشبرد طرح‌های صنعت نفت نداشته است

کلیدواژه

کامنت