شهریور 25, 1399 13:20 Asia/Tehran [Updated: آبان 09, 1399 15:23 Asia/Tehran]
  • ربیعی: ایران همزمان در دوجبهه مبارزه با تحریم و کرونا می‌جنگد

تهران- ایران پرس: سخنگوی دولت با اشاره به شرایط ویژه اقتصادی و درمانی کشور گفت: ایران در دو جبهه مبارزه با تحریم ها و شیوع ویروس کرونا می جنگد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «علی ربیعی» روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه ایران تنها کشوری است که همزمان با موضوع تحریم و شیوع ویروس کرونا رو به رو است، افزود: هماهنگی سه قوه می‌تواند در حل مشکلات تاثیرگذار باشد و از ضروریات اجتناب ناپذیر این دوره تاریخی است که ملت ایران آن را تجربه می‌کند.

سخنگوی دولت درباره محورهای گفت وگوی روز یکشنبه سران قوا تصریح کرد: در این جلسه مباحث مختلفی را سران سه قوه مطرح کردند که مهم‌ترین موضوع چگونگی حفظ امنیت و افزایش سرمایه گذاری بود.

ربیعی افزود، بخش دیگر جلسه به بحث گسترش صادرات با همسایگان و منطقه اختصاص یافت و برگشت سریع ارز به چرخ تولید مورد بحث قرار گرفت و همکاری های قوه ای در آن پیش بینی شد.

وی خاطر نشان کرد: مسائل بازار ارز و بورس و سیاست‌های کاهش نقدینگی و کاستن تورم و طرح‌ها و پیشنهادهایی که نیاز به همکاری سه قوه دارد در این جلسه بحث شد. 

سخنگوی دولت یادآور شد: یکی از بحث‌های جلسه مسائل منطقه بود، درباره حساسیت‌هایی امروز منطقه با توجه به حضور آمریکا و توطئه‌هایی که رژیم صهیونیستی در منطقه بحث شد.

ربیعی با بیان اینکه در پایان جلسه سران قوا اصرار داشتند که تعامل بیشتر را حتما به عنوان ساز و کار در نظر بگیرند، تاکید شد که برای عبور از شرایط سخت امروز و برای بهبود زندگی مردم چگونه هماهنگی بیشتری انجام شود.

117

 

 

کلیدواژه

کامنت