شهریور 25, 1399 16:17 Asia/Tehran [Updated: شهریور 29, 1399 13:47 Asia/Tehran]

تبریز- ایران پرس: معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با سفر به تبریز، مرکز استان آذربایجان شرقی، از 11طرح فناورانه و دانش‌بنیان رونمایی کرد. 

به گزارش خبرگزاری ایران پرس ، سورنا ستاری روز سه‌شنبه به تبریز سفر کرد و در نخستین برنامه به پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی رفت و واگذاری اراضی به شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان در این پارک آغاز شد. 
همچنین بزرگ‌ترین پمپ آب در ایران که توسط شرکت پمپیران تبریز ساخته شده است با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اسلامی ایران رونمایی شد. 
بزرگ‌ترین پمپ آب در ایران از قابلیت انتقال 2 هزار و 800 مترمکعب آب در ساعت برخوردار است و برای طرح انتقال آب خلیج فارس به مناطق مرکزی ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ستاری در حاشیه رونمایی از این طرح بزرگ گفت، استان آذربایجان شرقی و به ویژه شهر تبریز جز قطب‌های اصلی در حوزه علم و فناوری به شمار می‌رود و افق تبریز به سوی شهر فناور روشن است.
نخستین کارخانه تولید تیوب‌های لیزری ایران هم به همراه واحد تعمیق تولید داخل یک شرکت‌دانش بنیان با حضور سورنا ستاری در تبریز افتتاح شد. 
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اسلامی ایران همچنین از نمایشگاه‌های محصولات فناورانه دانشگاه‌های تبریز، صنعتی سهند و آزاد اسلامی تبریز بازدید به عمل آورد.//114

عکاس: وحید پوررضوی

بیشتر بخوانید:

تکنولوژی "سورنا 4"، پایه ساخت نسل‌های بعدی ربات‌های بومی

کلیدواژه

کامنت