شهریور 26, 1399 11:17 Asia/Tehran [Updated: شهریور 29, 1399 13:47 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: رئیس جمهور، تلاش آمریکا را برای فعال کردن مکانیزم ماشه به دلیل مخالفت و همراهی نکردن دیگر کشورها، شکست خورده و بی‌نتیجه خواند و آن را پیروزی‌ تاریخی مردم ایران عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «حسن روحانی» روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت خطاب به مقام‌های کاخ سفید گفت: شما چطور موفق شدید؟ شما که اصلا نتوانستید به جز رژیم صهیونیستی و دو کشور کوچک منطقه، کشوری را با خود همراه کنید، چطور صحبت از موفقیت می‌کنید.

رئیس جمهور با بیان اینکه روز شنبه و یکشنبه روز پیروزی ملت ایران و روز شکست مفتضحانه آمریکاست، اظهار کرد: باز کانال‌های ضدایرانی خارج از کشور نیایند برای خودشان خبر جعل کنند و بگویند آمریکا یک ادعایی کرده و یک ماه هم صبر کرده، بنابراین می‌تواند از این مکانیزم استفاده کند؛ اصلا مکانیزمی شروع نشد تا به نتیجه‌ای برسد.

روحانی یادآور شد: مکانیزم ماشه مربوط به اعضای برجام است نه کشوری که نه تنها از آن خارج شده بلکه دیگران را تشویق به خروج از آن کرده و هر کشوری را هم که قطعنامه شورای امنیت را اجرا کرده، تنبیه می‌کند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه آمریکا باید به دنیا بگوید در مکانیزم ماشه شکست خورده است، افزود: این شکست آمریکا، از پیروزی‌ها و موفقیت‌های بزرگ تاریخی ایران است.

روحانی در ادامه با اشاره به حرکت بسیار خوب کشور در زمینه تولید و رشد اقتصادی، تصریح کرد: رئیس جمهور آمریکا چندی قبل مدعی شده بود، رشد اقتصادی ایران منفی 25 درصد است، در حالی که رشد اقتصادی ایران تحت تاثیر تحریم‌های شدید و محدودیت‌های کرونا، به منفی 0.6 درصد رسیده و کاهش شدید نرخ رشد اقتصادی تا 20 و 25 درصد مربوط به آمریکا و کشورهای دوست و هم‌پیمان آمریکا است.

رئیس جمهور با بیان اینکه در سه ماهه اول امسال در زمینه کشاورزی و صنعت از رشد خوب برخوردار بوده‌ایم، خاطرنشان کرد: امروز کشور در زمینه‌های زیرساختی، گاز، نفت، پتروشیمی، فولاد، آب‌رسانی، برق‌رسانی، سدسازی، راه‌سازی، توسعه خطوط ریلی و مقابله موفق با کرونا، موفقیت‌های بزرگ و عظیمی به دست آورده است. 113

بیشتر بخوانید:

روحانی: دانشگاه نقش مهمی در امیدآفرینی و ایجاد اعتماد در جامعه دارد 

روحانی: خانواده‌های دانش‌آموزان تسلیم شبهه‌افکنی‌ها نشوند

روحانی: حفظ سلامت کامل و نشاط دانش‌آموزان اولویت دولت است

کلیدواژه

کامنت