شهریور 26, 1399 19:33 Asia/Tehran [Updated: شهریور 26, 1399 19:48 Asia/Tehran]

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی با تاکید بر این که فلسطین، کلیدی‌ترین و محوری‌ترین مسئله جهان اسلام است، گفت: نیم قرن سازش هیچ دستاوردی برای فلسطین نداشته است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، علی اکبر ولایتی عصر چهارشنبه در سیزدهمین نشست شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلامی که به‌ شکل مجازی برگزار شد، افزود: دشمنان مقاومت اسلامی در سطح منطقه و بین‌الملل در دهه‌های اخیر سناریوهای مختلفی در جهت حفظ منافع استکباری و استثماری خویش طراحی و اجرا کرده‌اند.

ولایتی، نیم قرن مقاومت و 50 سال سازش نابرابر را عامل  ایجاد دو گفتمان سازش و مقاومت در منطقه دانست و تصریح کرد: پس از شکست اعراب در جنگ 6 روزه از اسرائیل غاصب، ده‌ها مذاکره و نشست سازش بین اعراب و رژیم صهیونیستی با بازیگردانی آمریکا برگزار شده که این مذاکرات نه تنها دستاوردی برای مردم مظلوم فلسطین نداشته بلکه نتیجه عکس داشته است.

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی با اشاره به شرایط حساس و توطئه‌های آشکار و پنهان دشمنان اسلام همچون هتک حرمت و اهانت به ساحت کبریایی رسول خاتم پیامبر رحمت (ص)، بر نقش بی بدیل و تأثیرگذار نخبگان و اندیشمندان در هدایت و تنویر افکار عمومی جوامع اسلامی و بشری تاکید کرد.

ولایتی همچنین موضع‌گیری صریح و قاطعانه اندیشمندان جهان اسلام و آزادی‌خواهان درخصوص روشنگری و بصیرت‌بخشی از زوایای پنهان و نیات واقعی طرح شوم آمریکایی - اسرائیلی "معامله قرن" و عادی‌سازی روابط برخی دول عربی با قاتلان خود و ملت مظلوم فلسطین، حمایت از حرکت جبهه مقاومت و جریان مقابله و مبارزه با استعمارگران را خواستار شد.

سیزدهمین نشست شورای عالی مجمع بیداری اسلامی با حضور بیش از 50 نفر از علما، فقها، اندیشمندان، نخبگان و فرهیختگان جهان اسلام به صورت مجازی برگزار شد.

در بیانیه پایانی این نشست آمده است: در رویکرد مذاکرات طولانی به غیر از بدعهدی، امتیازگیری، فرصت‌سوزی و توسعه شهرک سازی و حمایت همه جانبه استکبار جهانی از رژیم اشغالگر قدس هیچ دستاوردی ملموسی نصیب ملت مظلوم فلسطین نشده است.

این بیانیه می افزاید: ملت مظلوم فلسطین در مقابل ظلم و ستم، آوارگی، کوچ اجباری، تخریب منازل، ویرانی و کشتار، چاره‌ای جز مبارزه معقول و منطقی به عنوان تنهاترین راه و بهترین روش مقاومت برایش باقی نمانده است.

شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلامی با اشاره به عادی‌­سازی روابط خفت‌بار دول مرتجع عربی بحرین و امارات با رژیم مجعول صهیونیستی، تصریح کرد: آمریکای جهانخوار با هماهنگی و فشار صهیونیسم بین الملل و همکاری برخی شیوخ عرب به­ دنبال اجرای طرح خائنانه معامله قرن است.//114

بیشتر بخوانید: 

نشست مجمع جهانی بیداری اسلامی؛ مسوولیت‌ها در مقابل خیانت‌ به آرمان فلسطین


 

کلیدواژه

کامنت