شهریور 26, 1399 08:23 Asia/Tehran [Updated: شهریور 29, 1399 13:47 Asia/Tehran]
  • نشست مجمع جهانی بیداری اسلامی؛ مسوولیت‌ها در مقابل خیانت‌ به آرمان فلسطین

ایران پرس: رژیم جنایتکار صهیونیستی با اشغالگری بوجود آمده است و به همین دلیل هیچ‌گونه مشروعیتی ندارد.

این یک واقعیت تاریخی و سیاسی است که با هیچ طرحی و هیچ سازشی ماهیت آن عوض نخواهد شد. دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا ژانویه 2019 از طرح شیطانی موسوم به «معامله قرن» رونمایی کرد. «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در مراسم رونمایی از این طرح آمریکایی-صهیونیستی، خطاب به سفیران سه کشور امارات، بحرین و عمان که در این نشست حضور داشتند، گفت: بسیار جای خوشحالی است که شما را امروز اینجا می‌بینم، حضور شما اینجا حامل پیامی بسیار مهم است.

اکنون در ادامه این جریان سازشکارنه، رئیس جمهوری آمریکا پس از اعلام توافق عادی‌سازی روابط بین رژیم صهیونیستی و امارات در 13 اوت، حدود یک‌ماه بعد، در یازدهم سپتامبر از عادی‌سازی روابط میان بحرین و رژیم صهیونیستی نیز خبر داد.

رونمایی از طرح معامله قرن و عادی‌سازی روابط برخی کشورهای عربی منطقه با صهیونیست‌ها، حلقه دیگری از یک توطئه دامنه‌دار است که باید اهداف آن برای همه مردم جهان تبیین و تلاش شود یک صدای واحد از جامعه بین‌المللی در مقابل ظلم و ستمی که به مردم فلسطین می رود، شنیده شود.

در همین راستا، تهران میزبان سیزدهمین نشست مجمع جهانی بیداری اسلامی است؛ این نشست به درخواست صاحب نظران اسلامی، به شکل ارتباط تصویری برگزار می‌شود. «علی اکبر ولایتی» دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی در تبیین اهداف برگزاری نشست فوق العاده این مجمع تاکید کرد، مجمع جهانی بیداری اسلامی وظیفه خود می‌داند که در این باره اقدامی کند.

روابط دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی؛ تخطی از مفاد مصوبات اتحادیه کشورهای عربی

برقراری روابط دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی خیانت آشکار به آرمان فلسطین و قدس شریف و به نوعی تخطی از مفاد مصوبات اتحادیه کشورهای عربی از سال 1946 تاکنون است. سران رژیم‌های عربی به ویژه امارات، عربستان و بحرین و هر کشور دیگر عربی یا اسلامی که رویای برقراری رابطه با رژیم صهیونیستی را دارند، باید بدانند رابطه با رژیمی که بیش از 70 سال پیوسته حقوق فلسطینیان را پایمال کرده و فقط با زبان اسلحه و کشتار با فلسطینیان سخن گفته، نه تنها به ضرر این مردم مظلوم است، بلکه شماری از کشورهای عربی را نیز در ریختن خون صدها هزار فلسطینی شریک جرم صهیونیست‌ها می‌کند.

«عبدالباری عطوان» سردبیر روزنامه رای الیوم در مقاله‌ای با اشاره به اولین پرواز مستقیم تل آویو به ابوظبی که پس از امضای توافقنامه عادی‌سازی روابط میان امارات و رژیم صهیونیستی صورت گرفت، نوشت: هر چند، فرود هواپیمای «العال» اسرائیل در فرودگاه بین المللی ابوظبی و عبور آن از حریم هوایی عربستان سعودی از نگاه صاحبان آن اقدامی تاریخی به شمار می رود اما برای هر شهروند عرب و مسلمان شریفی دردناک است. این اقدام همچون توافقنامه‌های پیشین عادی‌سازی روابط از سوی تشکیلات خودگردان فلسطین، مصر و اردن ننگ و عار است.

تاریخ مبارزات ملت مظلوم فلسطین نشان داده است، با وجود فراز و فرودها در فتنه‌ها و توطئه‌هایی که در اتاق‌های فکر آمریکا و اسرائیل طراحی می‌شود، جبهه مقاومت در دفاع از حقوق ملت فلسطین منسجم‌تر و نفرت از صهیونیسم در منطقه  وجهان عمیق‌تر شده است.

ملت فلسطین مانند هر ملت دیگری حق دارد سرنوشت خود را تعیین کند و بر اساس این اصل مهم و خدشه ناپذیر، هیچ طرح سازش‌کارانه‌ای، نمی‌تواند ماهیت رژیم صهیونیستی را تغییر ‌دهد؛ در واقع آنچه سرنوشت و آینده فلسطین را رقم خواهد زد، عزم و بیداری اسلامی و پایداری ملت فلسطین است که همه معادلات و محاسبات استکباری را تغییر می‌دهد. 113

نویسنده: جمشيد امین‌زاده

بیشتر بخوانید:

ولایتی: عادی‌سازی روابط اعراب و اسرائیل سودی برای آمریکا ندارد 

امضای توافق سازش در کاخ سفید؛ تظاهرات در فلسطین و چند کشور دیگر علیه توافق

کلیدواژه

کامنت