شهریور 27, 1399 13:14 Asia/Tehran [Updated: مهر 24, 1399 06:52 Asia/Tehran]
  • نمکی: توسعه زیرساخت‌های سلامت با جدیت ادامه خواهد داشت

تهران- ایران پرس: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد، با وجود درگیری سنگین در برابر طوفان کووید- 19، در چارچوب پویش «ره سلامت» توسعه زیرساخت‌ها و طرح تحول نظام سلامت در کشور با جدیت ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «سعید نمکی» روز پنجشنبه در مراسم افتتاح همزمان هشت بیمارستان و مرکز درمانی که با حضور رییس جمهوری و به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، گفت: امروز هشت پروژه با اولویت مناطق محروم به وسعت حدود 124 هزار مترمربع و 1400 تخت بیمارستانی به بهره برداری رسید.

وزیر بهداشت تصریح کرد: در پروژه‌هایی که امروز افتتاح شد، به جز دو پروژه که در تهران است شامل مرکز پوست رازی با 21 هزار و 500 مترمربع و 176 تخت و مرکز جامع پیوند حضرت مهدی (عج) در بیمارستان مسیح دانشوری با پنج هزار و 600 مترمربع و صد تخت بیمارستانی، بقیه در نقاط محروم و کمتر توسعه یافته هستند.

نمکی اظهار کرد: با هدایت ریاست جمهوری، توسعه کیفی نظام سلامت مثل پرونده الکترونیک سلامت، دورا پزشکی، نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک، هر خانه یک پایگاه سلامت، پزشکی خانواده و نظام ارجاع را در دست اجرا داریم و تا پایان دولت این توسعه کیفی را در نظام سلامت با شدت دنبال می‌کنیم.

هشت پروژه بیمارستانی امروز با حضور «حسن روحانی» ریاست جمهوری به صورت ویدیو کنفرانس افتتاح شد.

این پروژه‌ها شامل بیمارستان آیت الله خویی در خوی، بیمارستان شفا در سقز، یمارستان خاتم الانبیا (ص) بهشهر، بیمارستان پوست رازی تهران، مجتمع جامع پیوند حضرت مهدی (عج) در بیمارستان مسیح دانشوری تهران، مرکز بیماری‌های تنفسی زابل، بیمارستان تالش و بیمارستان خاتم الانبیا (ص) نطنز است.

117

بیشتر بخوانید:

آغاز بهره‌برداری از 26 پروژه ملی در حوزه‌های بهداشت و درمان، راه و شهرسازی و جمعیت هلال احمر

روحانی: دولت همواره اجرای طرح تحول سلامت را به عنوان یک اولویت مهم در دستور کار دارد

کلیدواژه

کامنت