شهریور 27, 1399 11:53 Asia/Tehran [Updated: مهر 29, 1399 14:47 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: رئیس جمهور روز پنج‌شنبه در بیست و چهارمین هفته از افتتاح طرح‌های مهم ملی کشور با شعار «تدبیر و امید برای جهش تولید»، 26 پروژه ملی وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، راه و شهرسازی و جمعیت هلال احمر را افتتاح کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، در این مراسم بهره‌برداری از بیمارستان پوست رازی و ساختمان جامع پیوند بیمارستان مسیح دانشوری در تهران، بیمارستان بیماری‌های تنفسی در زابل، طرح تکمیلی بیمارستان آیت‌الله خویی در آذربایجان غربی، طرح توسعه بیمارستان خاتم الانبیا نطنز، بیمارستان شفا سقز، بیمارستان بهشهر و بیمارستان تالش و نیز طرح توسعه و تقویت شبکه امداد و نجات کشور، 7 مرکز بهداشت، درمان و توانبخشی و 1400 خانه هلال به طور رسمی آغاز شد.

برای اجرای این 26 پروژه 989 میلیارد تومان اعتبار صرف شده و با بهره‌برداری از این طرح‌ها سه هزار و 929 اشتغال پایدار ایجاد خواهد شد.

بیمارستان پوست رازی تهران

از جمله این طرح‌ها، افتتاح بیمارستان پوست رازی تهران است. این بیمارستان با زیربنای 21 هزار و 500 متر مربع و ظرفیت 176 تخت با اعتباری بالغ بر یک هزار و 700 میلیارد ریال و اشتغال زایی 550 نفر ساخته شده است.

عملیات اجرایی این پروژه در هشت طبقه از سال 1388 آغاز شد که دارای 8 اتاق عمل سرپایی و 4 اتاق عمل جراحی، بخش اورژانس با 18 تخت، بخش بستری با 141 تخت، بخش‌های ویژه با ظرفیت 13 تخت و بخش شیمی درمانی با ظرفیت 4 تخت است. همچنین در این بیمارستان علاوه بر بخش‌های جراحی و درمانی ذکر شده می‌توان به بخش های تشخیصی از جمله رادیولوژی، فوتوتراپی، آزمایشگاه و بخش‌های شیمی درمانی اشاره کرد.

مجتمع جامع پیوند حضرت مهدی (عج) بیمارستان مسیح دانشوری

مجتمع جامع پیوند حضرت مهدی (عج) بیمارستان مسیح دانشوری نیز با حضور روحانی به بهره برداری رسید. این بیمارستان با زیربنای پنج هزار و 600 متر مربع و تعداد 100 تخت با اعتباری بالغ بر 300 میلیارد ریال و اشتغال زایی 400 نفر احداث شده است.

عملیات اجرایی پروژه مرکز پیوند مسیح دانشوری از سال 1386 آغاز شد. این مجتمع دارای 6 تخت جراحی، بخش بستری با 41 تخت و بخش های ویژه با ظرفیت 53 تخت است.

بیمارستان «آیت‌الله خویی» خوی 

بیمارستان 295 تختخوابی «آیت‌الله سید ابوالقاسم خویی» شهر خوی هم در قالب پویش «ره سلامت» با دستور ویدئوکنفرانسی رییس جمهور افتتاح شد.

این بیمارستان با زیربنای سه هزار و 500 متر مربع و تعداد 295 تخت با اعتباری بالغ بر یک هزار و 200 میلیارد ریال و اشتغال زایی 750 نفر ساخته شده و هم اکنون آماده ارائه خدمت به مردم این منطقه است.

عملیات اجرایی این پروژه در چهار طبقه از سال 1391 آغاز شد. بیمارستان دارای بخش‌های جراحی با 9 تخت، اورژانس با 35 تخت، بستری با 175 تخت‌ و بخش های ویژه با ظرفیت 76 تخت است. همچنین علاوه بر بخش های جراحی و درمانی ذکر شده می توان به راه اندازی بخش های تشخیصی از جمله سی تی اسکن، رادیولوژی، پاراکلینیک و آزمایشگاه کرونا اشاره کرد.

افتتاح بیمارستان آیت‌الله خویی در خوی 

بیمارستان 235 تختخوابی شفا در سقز 

همچنین بیمارستان شفا به عنوان سومین بیمارستان فعال شهرستان سقز با ظرفیت 235 تخت بستری با اعتبار 140 میلیارد تومان (ابنیه ساختمان و تجهیزات پزشکی) توسط رییس جمهوری به بهره برداری رسید.

رییس شبکه بهداشت و درمان سقز اظهار داشت: بیمارستان 235 تختخوابی شفا خدمت بزرگ دولت به مردم منطقه و دارای امکانات و تجهیزات پیشرفته برای ارائه خدمات درمانی تخصصی به بیماران است.

انور بهرامی افزود: بیمارستان شفا به عنوان سومین بیمارستان شهرستان سقز اکنون به منظور ارایه خدمات مطلوب‌تر در اختیار دانشگاه علوم پزشکی کردستان قرار گرفته و بخش‌های کودکان، داخلی و اورژانس آن از یک ماه گذشته با توجه به وضعیت شهرستان از نظر بیماری کرونا آغاز بکار کرده است.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان سقز بیمارستان امام خمینی (ره) و تامین اجتماعی نیز فعال و به بیماران خدمات ارایه می‌کنند، اضافه کرد: بیمارستان شفا دارای 235 تخت بستری در زمینی به مساحت 47 هزار و 250 مترمربع و زیربنای 16 هزار و 450 مترمربع ساخته شده است.  

بهرامی یادآور شد: برای این بیمارستان تازه تاسیس 80 میلیارد تومان اعتبار جهت ابنیه ساختمان و 60 میلیارد تومان برای تجهیزات پزشکی آن هزینه شده و از امروز به صورت کامل آماده خدمات رسانی به مردم شهرستان و مناطق همجوار است.

افتتاح بیمارستان 235 تختخوابی شفا در سقز

بیمارستان 231 تختخوابی تالش 

بیمارستان 231 تختخوابی شهید نورانی شهرستان تالش در غرب استان گیلان نیز همزمان با هفت بیمارستان و مرکز درمانی دیگر در استان‌های مختلف کشور، با دستور رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری رسید.

افتتاح بیمارستان 231 تختخوابی تالش

بیمارستان تنفسی 64 تختخوابی زابل 

بیمارستان 64 تختخوابی زابل هم با حضور معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استاندار سیستان و بلوچستان و جمعی از مسوولان استانی توسط رییس جمهوری به صورت ویدئوکنفرانس افتتاح شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زابل در حاشیه این مراسم اظهارداشت: عملیات ساخت این بیمارستان با زیربنای پنج هزار و 800 متر مربع از سال 94 در شمال سیستان و بلوچستان آغاز شده بود.

«هادی میرزایی» افزود: برای راه‌اندازی این بیمارستان تخصصی تنفسی 27 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط حاد منطقه سیستان به لحاظ توفان شن، ریزگردها و همجواری با کشور افغانستان به عنوان کانون بسیاری از بیماریهای ریوی، ساخت بیمارستان تخصصی تنفسی در زابل لازم بود.

افتتاح بیمارستان تنفسی 64 تختخوابی زابل

بیمارستان خاتم الانبیا (ص) بهشهر

همچنین بیماستان خاتم الانبیاء (ص) بهشهر در استان مازندران با زیربنای بالغ بر 18 هزار متر مربع و 224 تخت بیمارستانی افتتاح شد.

این بیمارستان با اعتباری بالغ بر 600 میلیارد ریال و اشتغال زایی 773 نفر ساخته شده است. پروژه بیمارستان بهشهر که عملیات اجرایی آن در پنج طبقه و از سال 1387 عملیات اجرایی آن آغاز شد، دارای بخش‌های جراحی با 6 تخت، اورژانس با 20 تخت، بخش بستری با 147 تخت و بخش‌های ویژه با ظرفیت 51 تخت است.

بیمارستان خاتم الانبیا (ص) نطنز

دو طرح درمانی و امدادی با ارزش افزون بر 386 میلیارد ریال شامل طرح توسعه بیمارستان خاتم الانبیاء (ع) نطنز و پایگاه امداد و نجات جاده‌ای ترابیان بادرود هم با دستور رئیس جمهوری به بهره‌برداری رسید.

افتتاح 1400 خانه هلال احمر

1400 خانه هلال احمر نیز امروز با دستور رییس جمهوری در سطح کشور راه اندازی شد.

افتتاح 21 خانه هلال در استان البرز با دستور رئیس جمهور

117

بیشتر بخوانید:

بهره برداری از ۱۳ بیمارستان در کشور تا پایان سال 99

3 طرح ملی حوزه وزارت نیرو در استان‌های کرمانشاه، آذربایجان شرقی و اردبیل افتتاح شد

روحانی: بزرگ‌ترین طرح‌های توسعه‌ای در شرایط تحریم افتتاح شده است

کلیدواژه

کامنت