شهریور 28, 1399 17:25 Asia/Tehran [Updated: آبان 01, 1399 15:28 Asia/Tehran]
  • سلاح هسته‌ای اسرائیل تهدیدی برای امنیت جهان

سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی مستقر در وین، دستیابی رژیم صهیونیستی به سلاح هسته‌ای را تهدیدی جدی برای امنیت و ثبات منطقه و جهان دانست.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «کاظم غریب آبادی»، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی مستقر در وین عصر پنجشنبه با ایراد سخنانی در نشست فصلی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی  تصریح کرد: با نادیده گرفتن نگرانی های مشروع منطقه ای و بین المللی ناشی از خودداری رژیم اسرائیل از پایبندی به معاهده منع گسترش سلاح های هسته ایNPT  این رژیم و طرفداران آن در حال نقض عمدی تمامی هنجارها و مقررات بین المللی هستند.

این دیپلمات ارشد با اشاره به پنجاهمین سالگرد معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای و ابراز تاسف از اینکه این معاهده کماکان تا جهانی شدن فاصله زیادی دارد، افزود: نادیده گرفتن چنین موضوع مهمی مستقیما بر صلح و ثبات منطقه ای و بین المللی تأثیر می گذارد.

غریب آبادی با یادآوری نقش برجسته آژانس بین المللی انرژی اتمی در اجرای تصمیمات و مصوبات کنفرانس عمومی و تشریح مواضع تهران در مورد خاورمیانه عاری از سلاح های هسته ای تأکید کرد: آژانس نباید در این مسیر تحت تأثیر ملاحظات سیاسی قرار گیرد و منطق حرفه ای، آژانس را ملزم می کند تا تدابیری برای هدف اجرای پادمان در کل خاورمیانه اتخاذ کند.

بیشتر بخوانید:

هشدار ایران درباره سیاست های غیرمسوولانه و اقدامات غیر قانونی آمریکا

غریب آبادی: ایران شفاف‌ترین برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای را در میان اعضا آژانس دارد

بهاروند: مقابله با یکجانبه گرایی آمریکا و متعهد بودن به تعهدات درباره ایران، شرط بقای برجام است

کلیدواژه

کامنت