شهریور 30, 1399 08:02 Asia/Tehran [Updated: شهریور 30, 1399 08:08 Asia/Tehran]
  • سرلشکر سلامی: انقلاب اسلامی موازنه قدرت استکباری را بهم زد

تهران- ایران پرس: فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به بهم ریختن موازنه قدرت استکباری در پی وقوع انقلاب اسلامی گفت: امام خمینی (ره) بی اعتنایی به قدرت‌ها را به ما آموخت و نشان داد که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سردار سرلشکر «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شامگاه شنبه در برنامه‌ی تلویزیونی «نگاه یک»، افزود: امام خمینی (ره) کسی بود که بی اعتنایی به قدرت‌ها را به ما آموخت و نشان داد قدرت‌های مادی هیچ هویتی ندارند و وقتی ایشان فرمودند «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند»، بعدها دیدیم که تا به امروز آمریکا هیچ غلطی نتوانست بکند.

سردار سلامی با بیان اینکه «دفاع مقدس سرشار از شگفتی‌های بی نظیر بود»، تصریح کرد: جنگ تحمیلی نشان داد تسلحیات و گستره جغرافیایی و حمایت ابرقدرت‌ها نمی‌تواند موفقیت تولید کند و چیزی که می‌تواند پیروزی ایجاد کند ایمان و قدرت مردانی است که برای خدا شمشیر می‌زنند.

فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به اهمیت حقوق ایران در برجام اظهارداشت: اگر در برجام حقوق ما به رسمیت شناخته نشود ما اقدامات خود را انجام می‌دهیم و از بلوف و تهدیدها در این زمینه هراسی نداریم.

سردار سلامی با بیان اینکه آمریکایی ها با طرح موسوم به «مکانیسم ماشه» به دنبال ایجاد ترس و واهمه در ما هستند، افزود: اگر آنها ماشه را بکشند مطمئن باشید که گلوله ای از آن خارج نخواهد شد زیرا که آمریکا در این زمینه کاملاً تنها مانده است.

وی گفت: بدون شک آمریکا نفوذ سیاسی خود را به عنوان یک ابرقدرت از دست داده و در تحریم تسلیحاتی ایران حتی اروپایی‌ها از آمریکا تبعیت نکردند و این نشان می دهد که آمریکا قدرت خود را از دست داده و قدرت این کشور هر روز رو به افول می رود.

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه امریکایی ها وقتی سردار سپهبد «قاسم سلیمانی» را به شهادت رساندند همه جهان به آنها اعتراض کردند، یادآورشد: انتقام خون سردار تنها با متلاشی کردن نظام سلطه عملی خواهد شد.

سردار سلامی با اشاره به آغاز جنگ روانی آمریکا علیه ملت ایران افزود: اساساً جامعه آمریکا به لحاظ روانی و سیاسی پذیرش تلفات بیشتری را ندارد، زیرا جنگ با ایران با جنگ دیگر کشورها بسیار متفاوت خواهد بود.

وی باتاکید بر اینکه هشت سال دفاع مقدس نشان داد که اهل تنبیه متجاوزیم، گفت: اگر آمریکایی ها حرکتی در منطقه انجام دهند، تمام پایگاه‌های آنها در منطقه را زیر آتش مستقیم خود قرار خواهیم داد. 

117

بیشتر بخوانید:

سرلشکر سلامی خطاب به ترامپ: انتقام شهادت سلیمانی، قطعی و جدی است

 

کلیدواژه

کامنت