شهریور 29, 1399 11:46 Asia/Tehran [Updated: آبان 08, 1399 22:29 Asia/Tehran]
  • سرلشکر سلامی خطاب به ترامپ: انتقام شهادت سلیمانی، قطعی و جدی است

تهران- ایران پرس: فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در واکنش به گزافه‌گویی‌های اخیر رئیس جمهوری آمریکا علیه ایران، خطاب به وی گفت: انتقامِ شهادتِ سردار سپهبد حاج «قاسم سلیمانی»، قطعی، جدی و واقعی است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، وبسایت «پولیتیکو» POLITICO اخیراً به نقل از گزارش‌های اطلاعاتی آمریکا و مقامات نزدیک به دولت این کشور مدعی شد، ایران با هدف گرفتن انتقام ترور سردار سپهبد «قاسم سلیمانی» قصد ترور سفیر آمریکا در آفریقای جنوبی را داشته است.

در همین حال، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به گزارش وبسایت پولیتیکو مدعی شد: "هر اقدامی ضد منافع آمریکا را با واکنشی هزار برابر شدیدتر پاسخ خواهد داد." 

سردار سرلشکر «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز شنبه در مراسم صبحگاه فرماندهان، مسئولان و کارکنان ستاد فرماندهی کل و حوزه مرکزی سپاه پاسداران در تهران خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی همه کسانی را که در شهادت سپهبد سلیمانی به صورت مستقیم و غیر مستقیم نقش داشته‌اند، مورد هدف قرار خواهد داد و این پیام جدی است.

فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به ادعای حمله هزار برابری از سوی ترامپ یادآور شد: دشمن همه جا تحت نظر نیروهای ایران قرار دارد و اگر لازم باشد مورد هدف نیز قرار خواهد گرفت.

سرلشکر سلامی خطاب به ترامپ تاکید کرد: اگر تار مویی از سر یک ایرانی کم شود، با پاسخ محکم سپاه پاسداران روبه رو می‌شوید و این تهدید جدی است و ایرانی‌ها همه چیز را در عمل ثابت می‌کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه اگر انقلاب اسلامی ایران نبود، آمریکا دنیا را می‌بلعید، تصریح کرد: انقلاب اسلامی، آمریکا را فرسوده کرد و آمریکای امروز فاقد نشاط سیاسی، بی‌رمق و ناتوان در تحول و شکست خورده در میدان است.

فرمانده کل سپاه پاسداران با تاکید بر اینکه شکستن چهره آمریکا بازگشت‌ناپذیر است، گفت: امروز سهم آمریکا از جهان در حال کوچک شدن است، به دلیل آنکه قدرت‌های جدیدی در حال ظهورند و اسلام با ایفای نقش تمدنی در قامت یک قدرت ظاهر شده است.

117

بیشتر بخوانید:

سرلشکر سلامی: ارتش و سپاه در تقویت بازدارندگی و اقتدار ایران لحظه‌ای درنگ نخواهند کرد

آفریقای جنوبی: ادعا در خصوص طرح ایران برای ترور سفیر آمریکا «تعجب‌آور» است

سفارت ایران در آفریقای‌جنوبی: دروغ‌های دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا خریداری ندارد

کلیدواژه

کامنت