شهریور 30, 1399 10:03 Asia/Tehran [Updated: مهر 29, 1399 14:47 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: رییس مجلس شورای اسلامی بر لزوم اقدام هوشمندانه و فعالانه در مقابل اقدامات خصمانه آمریکا تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «محمدباقر قالیباف» امروز یکشنبه در صحن علی مجلس، با اشاره به اقدامات اخیر آمریکا گفت،‌ دشمن به دلیل اقتدار و ایستادگی مردم ایران، به آنچه می‌خواست نرسید ولی نباید به این شکست‌های حقوقی و سیاسی آمریکا دلخوش بود زیرا دشمن، در صورت ادامه یافتن برخی غفلت‌ها گام به گام در تشدید تحریم‌ها جلوتر می‌آید تا به نظام تحریم‌ها شکل جدیدی بدهد.

قالیباف افزود، ضروری است کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران پس از شکست مفتضحانه آمریکا در حوزه حقوقی و سیاسی، حرکت‌های یک جانبه این کشور را که موجب اعتراض دیگر کشورها نیز است، رصد کند و اقدامات متقابل لازم را برای صیانت از منافع مردم با جدیت پیگیری کند و به صحن ارائه دهد.

رییس مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به انتخابات آمریکا تصریح کرد، برای ایران فرقی نمی کند که چه کسی در آمریکا رئیس جمهور می شود زیرا تفاوتی در سیاست اصلی این کشور در ضربه زدن به ملت ایران حاصل نخواهد شد.

قالیباف با تبریک آغاز هفته دفاع مقدس نیز اظهار کرد، دفاع مقدس برای ایرانیان، مدرسه مردم باوری است زیرا همه دیدند چگونه دشمنان پیشروی کردند و چگونه تنها چند ماه پس از حضور گسترده مردم و باور واقعی به توان ملت عملیات‌هایی مانند شکست حصر آبادان، طریق القدس و فتح‌المبین به وقوع پیوست.

31 شهریور ماه در تقویم مناسبت‎های ایران آغاز هفته دفاع مقدس است.

ارتش متجاوز رژیم صدام (دیکتاتور معدوم عراق) 31 شهریور سال 1359 (سپتامبر 1980) با این تصور که در مدت یک هفته تهران را فتح خواهد کرد، تهاجم گسترده‌ای را با به کارگیری انواع جنگ افزارها به ایران آغاز کرد.

117

بیشتر بخوانید:

قالیباف: کشورهای اروپایی باید سیاست مستقلی در مقابل اقدامات آمریکا در پیش بگیرند

کلیدواژه

کامنت