شهریور 30, 1399 16:30 Asia/Tehran [Updated: مهر 19, 1399 19:48 Asia/Tehran]
  • بعیدی‌نژاد: شورای امنیت درخواست آمریکا را بایگانی کرده است

سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلیس در واکنش به ادعای اخیر آمریکا مبنی بر بازگشت تحریم‌های سازمان ملل علیه تهران تاکید کرد: شورای امنیت مخالفت خود را با بازگشت این تحریم‌ها اعلام و درخواست آمریکا را بایگانی کرده است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «حمید بعیدی‌نژاد» روز یکشنبه در صفحه توییتر خود نوشت: با گذشت 30 روز از درخواست اولیه آمریکا برای بازگشت 6 قطعنامه تحریم سازمان ملل متحد علیه ایران، شورای امنیت بدون هیچ‌گونه اقدامی، مخالفت خود را با آمریکا اعلام و آن درخواست را بایگانی کرد.

بعیدی‌نژاد افزود: آمریکا با یک انزوای بی‌سابقه روبرو شده و سیاست ضدبرجامی‌اش با شکست کامل روبرو شده است.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا روز شنبه با وجود مخالفت جهانی، در بیانیه‌ای مدعی شد، تمام تحریم‌های سازمان ملل از جمله تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران از سر گرفته شده است.

وزیر امور خارجه آمریکا درحالی مدعی از سرگیری تحریم‌ها شده است که چندی پیش شورای امنیت سازمان ملل با رد پیش‌نویس قطعنامه آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران، مخالفت صریح خود را با این اقدام اعلام کرد.

وزرای امور خارجه سه کشور اروپایی عضو برجام (آلمان، بریتانیا و فرانسه) نیز امروز در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند: ادعای واشنگتن درخصوص بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه ایران غیر قانونی است.//114

بیشتر بخوانید:

خطیب زاده: دنیای ذهنی پمپئو هم ناامن است 

انزوای بین المللی آمریکا با تداوم اقدامات ضد ایرانی کاخ سفید

کلیدواژه

کامنت