شهریور 31, 1399 12:23 Asia/Tehran [Updated: شهریور 31, 1399 12:29 Asia/Tehran]
  • صادارات تجهیزات دفاعی ساخت ایران در پی رفع تحریم تسلیحاتی

تهران- ایران پرس: فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران با بیان اینکه اگر تحریم‌های تسلیحاتی برداشته شود، راه صادرات باز می‌شود، گفت: ما امروز در بحث تأمین تسلیحات مورد نیاز کشورمان به خارج نیاز نداریم و خودکفا هستیم.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سردار سرتیپ «امیرعلی حاجی‌زاده» فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران روز دوشنبه در حاشیه آیین تجلیل و تکریم از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس که در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی درباره برنامه ایران در واکنش به تحریم‌های تسلیحاتی آمریکا اظهار کرد: برنامه جمهوری اسلامی ایران با گذشته هیچ فرقی نخواهد کرد؛ امروز ما خودکفا هستیم و اگر تحریم‌ها برداشته شود، راه صادرات باز می‌شود.

سرتیپ حاجی زاده افزود: برداشته شدن تحریم‌های تسلیحاتی ایران چند مزیت دارد که نخستین مزیت آن برای ما به دست آوردن یک پیروزی سیاسی است، دومین مورد در رفع تحریم‌های تسلیحاتی نیز بازشدن دست ایران برای صادرات است که در واقع روی آمریکایی‌ها با این کار کم می‌شود.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه در پاسخ به سوالی درباره تهدیدات ترامپ و پاسخ ایران به این تهدیدات گفت: ترامپ در گذشته امتحان خود را در مقابله با ایران پس داده است؛ آن‌ها این حرف‌های بی‌معنی را بار‌ها بیان کرده‌اند، مانند گذشته که اعلام کرده بودند قرار است 52 نقطه ایران را بزنند و ما هم دیدیم که چگونه این کار را انجام دادند؛ آن‌ها مانند گذشته، نمی‌توانند هیچ غلطی کنند. 113

بیشتر بخوانید: 

ویژگی دستاوردهای جدید نیروی زمینی سپاه چیست؟

سرلشکر موسوی: ارتش و سپاه بهترین ترکیب دفاعی را ایجاد کرده‌اند

 الحاق بیش از ۱۰۰ فروند شناور به نیروی دریایی سپاه پاسداران

کلیدواژه

کامنت