تیر 04, 1399 13:50 Asia/Tehran [Updated: مهر 23, 1399 16:03 Asia/Tehran]
  • سرلشکر موسوی: ارتش و سپاه بهترین ترکیب دفاعی را ایجاد کرده‌اند

تهران- ایران‌پرس: فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، گفت: ارتش و سپاه آمادگی دارند همراه با هم مقابل هر تهدید احتمالی بایستند.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی در جلسه هماندیشی با دانشجویان دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش (دافوس) تصریح کرد: طرح‌های عملیاتی برای سناریوهای محتمل آماده و به شکل آشکار یا پنهان، به طور جزء به جزء یا ترکیبی تمرین می‌شود.

فرمانده کل ارتش با تأکید بر اینکه هر دشمنی منافع ملی ما را تهدید کند، متقابلا منافع او را تهدید خواهیم کرد، افزود: ارتش و سپاه در بالاترین سطح هماهنگی، مانند تار و پود در هم تنیده، بهترین ترکیب دفاعی را ایجاد کرده‌اند.

سرلشکر موسوی با اشاره به اینکه فرماندهان ارتش و سپاه به جز هماهنگی‌های موردی، حداقل هر ماه یکبار جلسات مشترک دارند، خاطرنشان کرد: ارتش و سپاه به عنوان دو سازمان مکمل، هم‌افزایی بسیار خوبی را به وجود آورده‌اند.

فرمانده کل ارتش با اعلام اینکه تا پایان سال، تجهیزات جدید به نیروهای ارتش اضافه خواهد شد، گفت: تجهیزات مورد نظر در همه عرصه‌های زمینی، پدافند، هوایی و دریایی است و  مواردی که اعلام آن بلامانع است به مرور اطلاع رسانی خواهد شد.

سرلشکر موسوی با اشاره به تمرین رزم سطحی شهدای دریادل رمضان، بیان کرد: موشک نقطه زن با برد ۳۰۰ کیلومتر در این رزمایش، با موفقیت آزمایش شد و به این ترتیب دست بلند نیروی دریایی ارتش در شعاع ۳۰۰ کیلومتر، هر تهدیدی را هدف قرار خواهد داد.

فرمانده کل ارتش تصریح کرد: قرارگاه پدافند هوایی با ساختار جدید، شکل گرفته و مستقر شده است و کنترل عملیاتی تمامی سلاحها و تجهیزات پدافند هوایی ارتش و سپاه، پدافند یکپارچه مستحکمی را ایجاد کرده است و آسمان ایران به صورت چند لایه رصد می‌شود و هیچ مورد مشکوکی از چشم تیزبین پدافند دور نخواهد بود.

بیشتر بخوانید: 

سرلشکر موسوی: وحدت سپاه و ارتش، دشمنان ایران را در تنگنا قرار داده است

کلیدواژه

کامنت