مهر 01, 1399 16:45 Asia/Tehran [Updated: مهر 23, 1399 16:03 Asia/Tehran]

تهران/ ایران‌پرس- شهردار تهران به مناسبت روز جهانی بدون خودرو با سفیران 6 کشور اروپایی در خیابان‌های تهران دوچرخه سواری کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، پیروز حناچی امروز در یکی از سه‌شنبه‌های بدون خودرو به همراه سفیران کشورهای اتریش، بوسنی و هرزگووین، فرانسه، هلند، نروژ، سوییس و همچنین نمایندگان سازمان بهداشت جهانی و برنامه عمران سازمان ملل در ایران مسیر پارک لاله تا پارک شهر تهرن را رکاب زدند. 
در همین حال، به مناسبت روز جهانی صلح، شهردار تهران به همراه دیپلمات‌های حاضر از موزه صلح واقع در پارک شهر تهران دیدن کردند.
پیروز حناچی سپس در جمع سفیران کشورهای اروپایی با اشاره به رشادت رزمندگان ایران در 8 سال جنگ رژیم بعث عراق با ایران گفت، کشورهایی که دوران جنگ و تلخی آن را درک کرده باشند، ارزش صلح را بهتر درک می‌کنند.
شهردار تهران خاطرنشان کرد، هنوز هم برای برطرف کردن مشکلات امروز از تجربه‌های 8 سال جنگ رژیم بعث عراق با ایران بهره گرفته می‌شود. 
پیروز حناچی با اشاره به تقارن مراسم روزجهانی بدون خودرو و روز جهانی صلح گفت، همه شهرهای جهان با مشکلات ترافیک و تردد مواجه هستند و راه حل آن، توسعه حمل و نقل عمومی است. 
شهردار تهران افزود، در تهران 170 کیلومتر مسیر دوچرخه سواری ایجاد شده است و در همه مناطق شهرداری‌های تهران افزایش مسیرهای دوچرخه سواری در دستور کار قرار دارد.
پیروز حناچی گفت، هم‌اکنون سهم دوچرخه سواری شهری در تهران از 4 دهم درصد به  9 دهم درصد رسیده است و تلاش می‌شود در یک دوره 5 ساله این سهم به 4 درصد افزایش یابد.// 114

بیشتر بخوانید:

حناچی: تحریم‌های آمریکا، مقابله ایران با ویروس کرونا را مختل کرده است

کلیدواژه

کامنت