مهر 02, 1399 10:14 Asia/Tehran [Updated: مهر 23, 1399 16:03 Asia/Tehran]

مراسم الحاق 188 فروند پهپاد بومی به نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حضور فرماندهان این نیرو در بندرعباس برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سردار دریادار «علیرضا تنگسیری» فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در این مراسم با‌ بیان اینکه فیلمبرداری و عکاسی در حوزه رزمی برای انهدام اهداف ثابت و متحرک دریایی، از قابلیت‌های این پهپاد‌ها‌ست، گفت: با الحاق این پهپاد‌ها، تمام ماموریت‌های نیروی دریایی سپاه، زیرپوشش پهپاد‌های بومی ایرانی قرار می‌گیرد و رصد و پایش همه تحرکات دریایی هم با این پهپاد‌ها رهگیری می‌شود.

دریادار تنگسیری با بیان اینکه پهپاد‌های الحاق شده کاملا بومی‌ و به دست متخصصان سازمان صنایع هوایی ایران ساخته شده است، افزود: سه فروند از این پهپاد برای نخستین بار رونمایی شده ‌و قابلیت انجام ماموریت از روی شناور برای اهداف مورد نظر دارد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به اینکه ‌پهپادهای بومی ایرانی با شعاع پرواز بیش از 200 کیلومتر، توانایی حمل 4 موشک و انجام ماموریت در همه شرایط آب و هوایی دارد، گفت: دو فروند بالگرد آب‌نشین و 4 فروند بالگرد هم با ظرفیت‌های رزمی و حمل موشک امروز به نیروی دریایی سپاه پاسداران ملحق شد.

118 

بیشتر بخوانید: 

الحاق بیش از ۱۰۰ فروند شناور به نیروی دریایی سپاه پاسداران

سردار تنگسیری: شهر‌های زیرزمینی شناوری و موشکی ساحل به دریا داریم

کلیدواژه

کامنت