تیر 15, 1399 16:59 Asia/Tehran [Updated: دی 13, 1399 21:35 Asia/Tehran]
  • سردار تنگسیری: شهر‌های زیرزمینی شناوری و موشکی ساحل به دریا داریم

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به وجود شهرهای زیرزمینی شناوری و موشکی ساحل به دریا در جنوب کشور گفت: نیروی دریایی سپاه پاسداران، کابوس آمریکا در خلیج‌فارس است.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، دریادار «علیرضا تنگسیری» فرمانده نیروی دریایی سپاه روز یکشنبه با بیان اینکه شهرهای زیرزمینی در همه سواحل جنوب کشور گسترش یافته است، افزود: سپاه پاسداران شهرهای شناوری موشک‌انداز را در اختیار دارد و هر زمانی که صلاح باشد، آن را به نمایش خواهد گذاشت.

دریادار تنگسیری با اشاره به حضور نیروی دریایی سپاه پاسداران در خلیج‌فارس و مأموریت حفاظت از جزایر، سواحل، سکوهای نفتی و کنترلِ عبور و مرور در تنگه هرمز تصریح کرد: آمریکایی‌‏ها با حضور غیرقانونی در خلیج فارس نمی‌توانند برای خودشان محدوده اَمن تعیین ‎کنند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه آمریکایی‌ها عامل ناامنی خلیج فارس هستند و هرچه زودتر باید این منطقه را ترک کنند، افزود: اگر منفعت و اقتدار جمهوری اسلامی خدشه‌دار شود، نیروی دریایی سپاه با تمام توان مقابل آمریکایی‌‏ها ایستادگی می‌کند.

دریادار تنگسیری در ادامه با بیان اینکه ورود شناورهای با پیش‌برنده‌های هسته‌ای در خلیج‌فارس طبق قوانین محیط زیست ممنوع است، گفت: اگر اتفاقی برای شناورهای با رانش هسته‎ای بیفتد، هیچ جانداری در خلیج فارس زنده نخواهد ماند و دسترسی کشورهای این منطقه به آب سالم از بین می‌رود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به اشراف اطلاعاتی این نیرو در خلیج‌فارس افزود: موشک‎های نیروی دریایی سپاه بُرد بالایی دارند و در آینده نزدیک نیز از موشک‎های جدید بُرد بلند و شناورهای پیشرفته رونمایی خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

سردار تنگسیری: نیروهای فرامنطقه ای به طور دائم رصد می شوند

دریادار تنگسیری: زیر بار حضور آمریکا و انگلیس در خلیج فارس نخواهیم رفت

دریادار تنگسیری: کشورهای منطقه قادر به تامین امنیت خلیج فارس هستند

کلیدواژه