مهر 02, 1399 11:29 Asia/Tehran [Updated: مهر 23, 1399 16:03 Asia/Tehran]

رئیس جمهور «توهمات و محاسبات غلط» را عامل اصلی حمله رژیم صدام به ایران اسلامی خواند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی امروز (چهارشنبه) در جلسه هیات دولت تاکید کرد که صدام با این توهمات ومحاسبات غلط آمد، رسوا شد و خودش را نابود کرد و تک تک حامیان منطقه ای او نیز آمدند و ابراز پشیمانی کردند و امروز نیز دقیقا این حادثه از سوی حاکمان کاخ سفید در حال تکرار است.

وی گفت: دولت ترامپ نیز از سال ۹۷ با توهمات مشابه و محاسبات غلط، جنگ اقتصادی تمام عیاری را آغاز کرده است که نتیجه آن کاملا مشخص است.

رئیس جمهور افزود: همانطور که صدام متوهم، برگزاری جلسه ادامه مصاحبه آغاز جنگش با ایران را به هفته آینده در اهواز موکول کرده بود، دولت آمریکا هم دقیقا با تکرار کار صدام، پس از پاره کردن برجام و تحمیل جنگ اقتصادی می گفتند چند ماه دیگر وارد تهران می شویم و اینها چهل سالگی انقلاب را نخواهند دید و چنین تخیلاتی داشتند.

دکتر روحانی گفت: اما اینها نیز همانند صدام به هیچ کدام از اهدافشان نرسیده اند و در تمام محاسبات اشتباه کرده اند. همان توافق برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ در برابر اینها ایستاد و در شورای امنیت مفتضح شدند.

رئیس جمهور اظهارداشت: در تاریخ آمریکا بی سابقه است که طرحی را پس از ماهها مقدمه چینی به شورای امنیت ببرند و شکست بخورند. اندونزی و نیجر، تونس و ۱۳ کشور در شورای امنیت با شهامت در برابر آمریکا ایستادند و به این ترتیب ابهمت و هیمنه آمریکا فرو ریخت.

118

بیشتر بخوانید:

اتهام‌ زنی‌های بی‌اساس ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل

روحانی در جلسه هیات دولت: ایران زیر بار قلدری آمریکا نمی رود

روحانی: تامین کالاهای اساسی مهمترین نشانه ناکام ماندن تحریم کنندگان اقتصاد ایران است

 

 

کلیدواژه

کامنت