مهر 02, 1399 12:10 Asia/Tehran [Updated: مهر 23, 1399 16:03 Asia/Tehran]
  • سرلشکر سلامی: رهبران امریکا دچار زوال تدبیر شده‌اند

بندرعباس- ایران پرس: فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امریکا دست از استراتژی توسعه‌طلبانه بر نداشته و در پی تحمیل اراده خود به دیگر کشورها است که این امر نشان می‌دهد رهبران این کشور فاقد عقل سیاسی و دچار انفعال و زوال تدبیر شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سردار سرلشکر «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز (چهارشنبه) در مراسم الحاق پهپادها و بالگردها به نیروی دریایی سپاه در بندرعباس با اشاره به اعتراف رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر ترور رئیس جمهوری سوریه خاطرنشان کرد: این اعتراف یعنی پایان فصل سیاسی یک قدرت که بخواهد آشکارا رئیس جمهوری قانونی یک کشور را ترور کند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه با طرح این سوال که «آیا مقامات آمریکایی امروز می‌توانند به تنهایی در یکی از خیابان‌های کشورهای اسلامی رفت و آمد کنند؟» تصریح کرد: آمریکا امروز نقطه نفرت مردم عالم است و حتی شهروندان آمریکایی هم امروز مرگ بر آمریکا می‌گویند.

سردار سلامی همچنین با اشاره به توسعه نیروی دریایی گفت: نیروی دریایی ایران از سطح دریا فاصله گرفته و امروز یک «قدرت دریایی هواپایه» با ترکیبی از پهپادها، بالگردها و هواپیماهای آب‌نشین است.

مراسم الحاق 188 فروند پهپاد بومی، دو فروند بالگرد آب‌نشین و 4 فروند بالگرد با ظرفیت‌های رزمی و حمل موشک به نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حضور فرماندهان این نیرو صبح امروز در جنوب ایران برگزار شد.

دریادار«علیرضا تنگسیری» فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم با اشاره به الحاق پهپاد‌های عمود پرواز سپهر، شهاب 2 و عمود پرواز هدهد 4 به نیروی دریایی سپاه افزود: پهپاد مهاجر 6 نیز با دقت بالا در دریا و ساحل، از دیگر پهپاد‌های است که با شعاع پرواز بیش از 200 کیلومتر، توانایی حمل 4 موشک و انجام ماموریت را در همه شرایط آب و هوایی دارد و امروز به نیروی دریای سپاه ملحق شد.

118

بیشتر بخوانید: 

الحاق 188 فروند پهپاد بومی به نیروی دریایی سپاه پاسداران

سرلشکر سلامی: آمریکا از درون پوسیده و در بیرون هم منزوی است‌

کلیدواژه

کامنت