مهر 10, 1399 16:30 Asia/Tehran [Updated: مهر 10, 1399 16:36 Asia/Tehran]
  • تلاش ایران و روسیه برای گسترش همکاری‌های رسانه‌ای

مسکو- ایران پرس: سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو و سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه با استقبال از برگزاری سومین نشست کمیته همکاری‌های رسانه‌ای دو کشور، بر ضرورت ارتباط مستمر رسانه‌های ایران و روسیه تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «کاظم جلالی» سفیر ایران در مسکو و «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز پنج شنبه درباره تحولات منطقه، اوضاع قره باغ، انتخابات آمریکا و همکاری های ایران و روسیه در حوزه فرهنگی و برگزاری سومین نشست کمیته همکاری رسانه های دو کشور گفت و گو کردند.

جلالی در این دیدار با قدردانی از مواضع روسیه در مقابله با یکجانبه گرایی آمریکا و مسائل مربوط به ایران، به همکاری های دو کشور در زمینه تولید واکسن بیماری کووید- 19 نیز اشاره و بر لزوم تلاش برای حل مشکل رفت و آمد تجار و دانشجویان ایرانی به روسیه تاکید کرد.

دومین نشست کمیته همکاری‌های رسانه‌ای ایران و روسیه  آذر ماه سال گذشته با حضور سفیر ایران در روسیه، معاونان وزیران فرهنگ و ارتباطات و تنی چند از نمایندگان برخی از رسانه‌های دو کشور در مسکو  برگزار شد.

در این نشست توافقنامه همکاری رسانه‌ای در قالب کمیته رسانه‌ای ایران و روسیه میان  «محمد خدادی» و «الکسی کنستانتینویچ ولین» معاونان وزیران فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران و توسعه دیجیتالی، مخابرات و ارتباطات جمعی روسیه امضا شد.

117

بیشتر بخوانید:

جلالی: عزم ایران برای دست‌یابی به قله‌های دانش و فناوری جدی است

دیدار جلالی و بوگدانف؛ رایزنی درباره آخرین تحولات منطقه

کلیدواژه

کامنت