مهر 13, 1399 09:54 Asia/Tehran [Updated: دی 13, 1399 21:35 Asia/Tehran]
  • تبریک مقامات کشورمان به مناسبت صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا

تهران - ایران پرس: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: یازده نفر آل کثیر بودند دست مریزاد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در توییتی با تبریک صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا نوشت: بازی زیبایی بود یازده نفر آل کثیر بودند دست مریزاد.

علی ربیعی سخنگوی دولت دیشب در توییتر نوشت: امشب، پرسپولیس در مقابل تیمی که متکی بردلارهای زیاد وجنگ روانی به مصاف آمده بود باغیرت به پیروزی رسید.

ایرانی همیشه از سختی‌ها، سربلند بیرون آمده است. ما می‌توانیم در کنارهم، پیروزمندانه از همه بحران‌ها عبور کنیم. این پیروزی را به همه مردم ایران و بازیکنان باغیرت این تیم تبریک می‌گویم.

محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور نیز در پیامی، پیروزی غرورانگیز پرسپولیس نماینده کشورمان را در مصاف با تیم النصر عربستان و صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا تبریک گفت. 

تیم فوتبال پرسپولیس در مرحله نیمه نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه جاسم بن حمد شهر دوحه با قضاوت محمد تقی الجعفری داور سنگاپوری به مصاف النصر عربستان رفت که این بازی در ۹۰ دقیقه با تساوی یک - یک همراه بود تا وقت‌های اضافه و یا ضربات پنالتی مشخص کننده نخستین تیم فینالیست لیگ قهرمانان آسیا باشد.

سرخپوشان در شرایطی توانستند جواز حضور در دیدار نهایی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب را کسب کنند که در مرحله گروهی با تیم‌های الدحیل قطر، التعاون عربستان و الشارجه امارات همگروه بودند و توانستند به عنوان تیم نخست از گروه خود صعود کنند.

شاگردان گل‌محمدی در مرحله حذفی هم با برتری برابر تیم‌های السد قطر و پاختاکور ازبکستان به این مرحله رسید. از طرفی النصر عربستان نیزکه در گروه چهارم با تیم‌های سپاهان، السد قطر و العین امارات هم گروه بود، جواز حضور در مرحله حذفی را به عنوان تیم نخست به دست آورد. النصر در مرحله حذفی نیز۲ هموطن خود یعنی التعاون و الاهلی را شکست داد تا به نیمه نهایی برسد.

این در حالی بود که در آستانه این مسابقه، خبر محرومیت عیسی آل کثیر بهترین گلزن سرخپوشان در این رقابت‌ها، شوک بزرگی را به اردوی پرسپولیس وارد کرد. آل کثیر که در ۳ مسابقه اخیر خود در لیگ قهرمانان ۴ بار دروازه حریفان را باز کرده بود، به دلیل خوشحالی‌اش پس از گل اول برابر پاختاکور با محرومیت شش‌ماهه از فعالیت‌های فوتبالی و جریمه سنگین از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا مواجه شد. با توجه به این موضوع یحیی گل‌محمدی مهدی عبدی جوان را جایگزین آل کثیر کرد. در نهایت قرمزپوشان پایتخت پس از یک ماراتن ۱۲۰ دقیقه ای و پس از تساوی یک بر یک برابر تیم النصر عربستان، در ضربات پنالتی برابر تیم عربستانی به پیروزی رسیدند و راهی فینال شدند.112

بیشتر بخوانید:

توطئه AFC با غیرت ایرانی خنثی شد/ صعود پرسپولیس با حذف حریف عربستانی

تساوی دو تیم پرسپولیس و النصر در پایان وقت قانونی بازی

تساوی پرسپولیس و النصر در پایان نیمه نخست

شوک کنفدراسیون فوتبال آسیا به پرسپولیس/ محرومیت 6 ماهه آل کثیر

کلیدواژه