مهر 23, 1399 14:32 Asia/Tehran [Updated: دی 25, 1399 20:41 Asia/Tehran]

تهران: ایران پرس- رئیس دفتر رئیس جمهوری ایران سفر رئیس کل بانک مرکزی به عراق را سازنده توصیف کرد و گفت، قطعا منابع مالی ایران در عراق آزاد خواهد شد.

محمود واعظی در گفت وگوی اختصاصی با خبرگزاری ایران‌پرس، درباره نتایج سفر عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی به عراق تصریح کرد، ایران به عراق گاز و چند کالای دیگر صادر می‌کند که بخشی از درآمد ارزی این صادرات در عراق مانده که رقم قابل توجهی است.

رئیس دفتر رئیس جمهور افزود در سفر آقای همتی به بغداد توافق شد ایران بتواند از منابع مالی که برای کالاهای اساسی مانند دارو نیاز دارد، با یک ساز و کاری استفاده کند.

واعظی اظهار کرد، این ساز و کار در سفر آقای همتی به بغداد طراحی شد و مورد توافق نخست وزیر عراق هم قرار گرفت و قرار بر این شده است که از منابع مالی ایران در عراق استفاده شود. 

«عبدالناصر همتی» روز دوشنبه به عراق سفر و با مقامات این کشور دیدار و گفتگو کرد. همتی در خصوص این سفر گفت جلسه مشترک سه‌جانبه با روسای بانک مرکزی و بانک تجارت عراق به توافق بر سر آزاد کردن منابع مالی ایران با هدف خرید کالاهای اساسی برای کشور منجر شده است. 

همتی خاطر نشان کرد جمهوری اسلامی ایران در نتیجه صادرات برق و گاز به عراق، منابع مالی چشمگیری در بانک‌های عراق دارد.//114

بیشتر بخوانید:

توافق همتی با عراق برای آزاد کردن منابع مالی ایران

رایزنی همتی با رئیس کل بانک مرکزی عراق در بغداد

کلیدواژه