مهر 23, 1399 15:50 Asia/Tehran [Updated: دی 25, 1399 20:41 Asia/Tehran]

تهران: ایران پرس- رئیس دفتر رئیس جمهور گفت، سفر آقای ظریف به چین سفر بسیار خوبی بود و مذاکرات خوبی در ارتباط با مسائل دوجانبه، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و توافق ۲۵ ساله انجام شد.

محمود واعظی روز چهارشنبه در جمع خبرنگارانی که در حیاط دولت حضور داشتند در پاسخ به سوال خبرگزاری ایران پرس، درباره نتایج سفر آقای ظریف به چین تصریح کرد، در این سفر درباره مسائل منطقه بحث شد، چرا  که تحولات منطقه غرب آسیا هم برای ایران و هم برای چین  مهم است.

رئیس دفتر رئیس جمهور تاکید کرد، چین جدی‌تر از گذشته مسائل را رصد می‌کند، به همین جهت چین، ایران را یک شریک خوب برای خود در رابطه با مسائل اقتصادی و دیگر مسائل مانند سیاسی می‌داند.  

واعظی افزود گزارشی که وزیر خارجه در هیات دولت ارائه کرد، حاکی از این است گشایش خوبی در همه زمینه‌ها پس از سفر آقای ظریف به چین به وجود خواهد آمد. 

محمدجواد ظریف روز جمعه ۱۸ مهر، به دعوت همتای چینی خود در صدر یک هیئت بلندپایه سیاسی و اقتصادی به پکن سفر کرد. ظریف درحالی مورد استقبال مقامات چین قرار گرفت که یک روز قبل، وزارت خزانه‌داری آمریکا در ادامه تحریم‌های ظالمانه خود علیه ملت ایران، تحریم‌های جدیدی را علیه ۱۸بانک ایران وضع کرده بود.//114

بیشتر بخوانید:

سفر ظریف به چین؛ چشم‌انداز روشن همکاری‌های دو کشور

کلیدواژه