مهر 30, 1399 11:20 Asia/Tehran [Updated: آذر 12, 1399 15:12 Asia/Tehran]
  • رئیس جمهور: لغو تحریم تسلیحاتی، تدبیر هوشمندانه نظام در مقابل زورگویی آمریکا بود

تهران: ایران پرس - رئیس جمهور در جلسه هیات دولت لغو تحریم تسلیحاتی ایران را نشانه پیروزی تدبیر هوشمندانه نظام جمهوری اسلامی در مقابله با قلدری آمریکایی دانست.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، حسن روحانی در جلسه امروز هیات دولت لغو تحریم تسلیحاتی ایران بعد از کارشکنی‌ها و تلاش‌های فراوان آمریکایی‌ها را یک پیروزی مهم برای مردم ایران برشمرد و گفت مهم نیست که با لغو تحریم تسلیحاتی چه مقدار سلاح بخریم یا بفروشیم بلکه اهمیت موضوع در این است که منطق حق و حقیقت و منطق قانون و عقلانیت بر زور و قلدری پیروز شد و ملت ایران به حق و حقوق خود رسید.

رئیس جمهور با بیان اینکه آمریکایی‌ها بدنبال این بودند که برجام را به هم بزنند نه اینکه فقط خودشان از آن خارج شوند، تدبیر نظام جمهوری اسلامی و حاکمیت در این زمینه را بسیار هوشمندانه و مهم دانست و افزود ما سیاست بسیار پیچیده و حساب شده‌ای را در پیش گرفتیم و قدم به قدم و مرحله به مرحله پیش رفتیم به گونه‌ای که دوست و دشمن نتوانستند از اقدامات ما ایراد بگیرند.

روحانی همچنین با اشاره به فشار اقتصادی کنونی، تصریح کرد موفقیت‌های سیاسی ما در سطح دنیا ممکن است مرهمی بر آلام مردم باشد. 

وی با بیان اینکه در مجموع شش ماه دوم سال را بهتر از شش ماه اول می‌بینم، اظهار داشت: البته کرونا و فشار دشمن را خواهیم داشت، امّا در عین حال شش ماهه دومی بهتر از شش ماه اول پیش رو خواهیم داشت. همین ماه اول شش ماه دوم نشان داد که شرایط بهتری داریم.

رئیس جمهور همچنین با بیان اینکه ما دو دست بیشتر نداریم؛ با یک دست با تحریم و با دست دیگر با کرونا مبارزه می‌کنیم، بر لزوم بی‌توجهی به جنجال‌ها و حاشیه‌ها و بر وحدت و یکپارچکی و هم‌افزایی میان بخش‌های مختلف دولتی، حاکمیتی و خصوصی برای عبور از بحران‌ها تاکید کرد.//114

بیشتر بخوانید:

روحانی: گذر از شرایط کنونی اقتصادی اولویت اصلی دولت است

روحانی: دولت لحظه‌ای از مشکلات و مصائب مردم غافل نیست

 

کلیدواژه

کامنت