آبان 01, 1399 20:09 Asia/Tehran [Updated: آبان 01, 1399 20:27 Asia/Tehran]
  • پایان رزمایش مشترک پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۹۹؛ دستیابی به اهداف تعیین شده

سمنان: ایران پرس- رزمایش تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۹۹ با دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده به پایان رسید .

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، رزمایش تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت 99 که به صورت مشترک بین ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با هدایت و کنترل عملیاتی قرارگاه پدافند هوایی ایران از دیروز (چهارشنبه) با رمز یا رسول لله (ص) در منطقه‌ای به وسعت بیش از نیمی از کشور آغاز شده بود، امروز (پنج شنبه) پایان یافت. 

امیر سرتیپ «قادر رحیم‌زاده»، فرمانده این رزمایش، در پایان رزمایش، با تاکید بر شتاب بسیار خوب سرعت حرکت یگان های پدافند هوایی ایران گفت، پدافند هوایی به توان مقابله با اهداف دورایستا (دوردست) رسیده است.

سرتیپ رحیم‌زاده افزود، حصول اطمینان از برخورداری نیروهای مسلح ایران از شبکه یکپارچه قوی و پاسخگو در مقابل هر تهدید دشمن در عرصه پدافند هوایی و حصول اطمینان از توانمندی بسیار بالای قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در هماهنگی هدایت و کنترل عملیات یگان‌های پدافند هوایی ارتش و سپاه پاسداران در شرایط مختلف، از دستاوردهای این رزمایش بود.

فرمانده رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۹۹ در خصوص پیام این رزمایش برای کشورهای منطقه و همسایگان ایران اسلامی نیز اظهار کرد، انجام این رزمایش برای استقرار و ارتقای امنیت فضای منطقه است و همه همسایگان باید بدانند تامین امنیت منطقه فقط با همکاری کشورهای منطقه مقدور است و حضور کشورهای بیگانه و متجاوز و قدرت‌های استکباری، فقط اخلال در امنیت را در پی خواهد داشت.

سرتیپ رحیم‌زاده همچنین با اشاره به تحریم‌های آمریکا تصریح کرد صنعت دفاعی و نیروهای مسلح ایران از تحریم‌ها فرصت‌های بزرگی ساخته و ضمن دستیابی به فناوری‌های پیشرفته توانستند کشور را در تسلیحات مورد نیاز خود به پیشرفت برسانند و تسلیحات مورد نیاز را در داخل کشور تولید کنند. 

در این رزمایش برای نخستین بار سامانه بومی و راهبردی باور 373 شلیک شد که عملکرد بسیار موفقی را تحت کنترل و هدایت شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور داشت. 

سامانه راهبردی و بومی باور 373 نخستین سامانه پدافند هوایی ارتفاع و بردبلند کشور است که با همکاری متخصصان صنعت دفاعی کشور و نیروی پدافند هوایی ارتش تولید شده و در سال 1398 از آن رونمایی شد.

بیشتر بخوانید: 

استفاده از سامانه‌های موشکی بومی در رزمایش مدافعان آسمان ولایت 99

مشابه‌سازی تهدیدهای دشمن با صحنه‌های واقعی جنگ در رزمایش تخصصی پدافند هوایی

کلیدواژه

کامنت