آبان 03, 1399 12:32 Asia/Tehran [Updated: آذر 08, 1399 14:59 Asia/Tehran]
  •  خطیب زاده: موضع گیری ضد اسلامی مقامات فرانسه موجب تنفرپراکنی می‌شود

تهران- ایران پرس: سخنگوی وزارت امورخارجه، موضع غیر قابل توجیه مقامات فرانسوی درباره اهانت به ساحت پیامبر اسلام (ص) را موجب تنفرپراکنی دانست.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «سعید خطیب زاده» روز شنبه با محکوم کردن استمرار لجوجانه اقدامات اهانت آمیز به ساحت پیامبر رحمت (ص) در فرانسه که در کمال تاسف در مواردی با حمایت برخی مقامات رسمی نیز همراه بوده است، گفت: توهین به ارزش های اسلامی و عقاید مسلمانان غیر قابل قبول و مردود است.

سخنگوی وزارت خارجه افزود: بدون شک تحرکات و اقدامات غیرقابل قبول و خشن سر زده از سوی معدود افراطیون که نشات گرفته از یک تفکر افراطی و انحرافی در جهان اسلام بوده و از قضا صاحبان آن از شرکای سیاسی نزدیک به غرب و آمریکا نیز هستند، به هیچ وجه نمیتواند توجیهی برای توهین و بی احترامی به شخصیت آسمانی و مورد احترام یک میلیارد و هشتصد میلیون مسلمان در جهان باشد.

خطیب زاده تاکید کرد، بدون شک موضع غیرقابل توجیه مقامات فرانسوی، پاسخ مناسب و مدبرانه به این افراطی‌گری و خشونت نیست و بیش از پیش موجب تنفرپراکنی می شود.

«امانوئل ماکرون» رئیس جمهوری فرانسه اخیرا در اظهاراتی با وقاحت اعلام کرد، فرانسه همچنان به انتشار کاریکاتورهای توهین آمیز علیه پیامبر اسلام (ص) ادامه خواهد داد.

نشریه فرانسوی «شارلی‌ ابدو» روز یکم سپتامبر در یک گستاخی جدید بار دیگر کاریکاتورهای جنجالی موهن درباره پیامبر گرامی اسلام (ص) را بازنشر کرد.

کاریکاتورهایی که این نشریه آنها را مجدداً منتشر کرد، نخستین بار در سال 2005 در یک روزنامه دانمارکی منتشر شدند.

117

بیشتر بخوانید:

اعتراض مردم کشمیر علیه شارلی ابدو

تجمع مردم اهواز در محکومیت اهانت به پیامبر اسلام (ص)

اجتماع قاریان جهان اسلام در محکومیت اهانت به پیامبر اسلام (ص)

 

کلیدواژه

کامنت