آبان 03, 1399 19:15 Asia/Tehran [Updated: آذر 10, 1399 14:55 Asia/Tehran]
  • خوراکی‌هایی که از شما در برابر بیماری‌ها محافظت می‌کنند

غذای فوق العاده یا سوپرغذا، غذایی است که حاوی میزان زیادی عناصر مفید مانند فیبر، انواع ویتامین، مواد معدنی و آنتی اکسیدان برای سلامت جسم و روح انسان باشد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، در مطلب پیش رو لیستی از پنج خوراکی را مرور می کنیم که این مواد مغذی سرشار از انواع ویتامین بوده و برای جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های مختلف فوق العاده هستند.

توت

افزودن این میوه به وعده‌های غذایی صبحانه و عصرانه بسیار آسان است. این میوه مقادیر زیادی آنتی اکسیدان دارد که سلول‌های آسیب دیده بدن را ترمیم می‌کند و خطر بیماری‌های قلبی و سرطان را کاهش می‌دهد.

ماهی‌های چرب

همه انواع ماهی‌ها حاوی پروتئین هستند، اما ماهی‌های چرب مانند ماهی سالمون و ساردین بسیار سرشار از پروتئین هستند و به میزان قابل توجهی حاوی اسید‌های چرب امگا 3 که به کاهش التهابات و تقویت گردش خون کمک می‌کند، هستند.

سبزیجات

سبزیجاتی مانند اسفناج، برگ چغندر و کلم منابعی بسیار غنی برای انواع ویتامین A و C و E و K به شمار می‌روند و حاوی مقادیر زیادی اسید فولیک، زینک، آهن، منیزیوم و کلسیم هستند.

حبوبات

گروه بزرگی از خوراکی هاست که شامل انواع لوبیا، نخود و عدس بوده و هرکدام از آن‌ها دارای ترکیبات غذایی متفاوتی هستند. اما به طور کلی، همه آن‌ها حاوی مقادیر زیادی فیبر، اسید فولیک، ویتامین B، آهن، مس، منیزیم، منگنز، روی و فسفر هستند. از همه مهمتر آنکه حبوبات منبع بسیارغنی از پروتئین‌های گیاهی هستند.

آجیل

آجیل‌ها از نظر عناصر تغذیه‌ای غنی هستند، زیرا حاوی مقدار زیادی پروتئین و فیبر گیاهی بوده و منبع خوبی از چربی‌های تک اشباع نشده هستند.

117

بیشتر بخوانید:

این گیاه معجزه‌گر ریه‌ها را هم‌ پاک می کند

ویتامین درمانی در پاییز کرونایی

لیموترش منبعی سرشار از ویتامین ث

کلیدواژه

کامنت